ASTRONOMIJA: po nuotrauką kasdien
astronomija
pažink Visatą!
- -
     
yraŠios dienos nuotrauka 
 Geriausiai įvertintos nuotraukos
 Visatos enciklopedija
 

Šios dienos nuotrauka

Pažink Visatą! Kiekvieną dieną čia rasi naują mūsų neaprėpiamos Visatos nuotrauką ar piešinį, o kartu ir trumpą profesionalaus astronomo paaiškinimą.

2006 m. balandžio 22 d.

Paspaudę ant vaizdo, parsisiųsite didesnio ryškumo kopiją.
Įvertink nuotrauką! Prieš tai įvertinę 24 lankytojai nusprendė - gera.
Pažymėkite vieną iš penkių:   prasta puiki  

Marso vingis

Paaiškinimas: Ši nuotrauka sudėta iš kadrų, fotografuotų kas savaitę nuo 2005 m. liepos pabaigos iki 2006 m. vasario - tai atgaleigė rausvojo Marso kelionė nuo apačios, dešinėje, iki viršaus, kairėje, Žemės planetos danguje. 2005 m. lapkričio 7 dienos vaizdas, kai raudonoji planeta buvo opozicijoje - priešingoje Žemės pusėje Saulės atžvilgiu, - yra beveik viduryje. Tada klajūnė buvo ryškiausia ir atsidūrusi arčiausiai mūsų planetos. Tačiau tam, kad Marsas danguje atvirkščiai nupaišytų vingį, jam visiškai nebūtina orbitoje judėti atbuline kryptimi. Tai dėl mūsų planetos judėjimo aplink Saulę atrodo, kad Marsas juda priešinga žvaigždėms kryptimi Žemės danguje. Toliau nuo Saulės skriejančios planetos atgaleigę eigą galima stebėti visada, kai žmonių planeta, skriedama arčiau ir greičiau apsukanti orbitos ratą, tarsi pasiveja ir aplenkia kitą dangaus kūną. Sudėtinės nuotraukos kairėje žėruoja Sietynas.

Vaizdo autoriai ir aut. teisės: Tunc Tezel
Teksto autoriai ir aut. teisės: Robert Nemiroff (MTU) ir Jerry Bonnell (USRA)
Tekstas paruoštas pagal svetainę Astronomy Picture of the Day. Straipsnio šaltinis anglų kalba.
Žymimi: ? - puslapiai šioje svetainėje, nuorodomis tekste - Astronomijos enciklopedijos, Astronomijos istorijos ar kitų svetainių puslapiai lietuvių kalba.

Vakar Vakar

Vakar
NGC 253: vienišas dulkių pasaulis. Vaiski NGC 253, kartais vadinama Sidabrinio Dolerio galaktika, yra viena šviesiausių matomų spiralinių galaktikų, ir viena iš daugiausia sukaupusių dulkių. Pirmą kartą ją 1783 m. aptiko matematikė...
Rytoj Rytoj

Rytoj
Saulės spektras. Iki šiol dar nėra žinoma, kodėl Saulės šviesoje trūksta kai kurių spalvų. Viršuje pateiktas spektras - išskleistos visos matomos Saulės spalvos, gautos šviesai perėjus per tam tikrą prizmę....
Nori žinoti daugiau?


-
Svetainę redaguoja Indrė. Draugai Kumelė.lt.