ASTRONOMIJA: po nuotrauką kasdien
astronomija
pažink Visatą!
- -
     
yraŠios dienos nuotrauka 
 Geriausiai įvertintos nuotraukos
 Visatos enciklopedija
 

Šios dienos nuotrauka

Pažink Visatą! Kiekvieną dieną čia rasi naują mūsų neaprėpiamos Visatos nuotrauką ar piešinį, o kartu ir trumpą profesionalaus astronomo paaiškinimą.

2006 m. balandžio 26 d.

Paspaudę ant vaizdo, parsisiųsite didesnio ryškumo kopiją.
Įvertink nuotrauką! Prieš tai įvertinę 22 lankytojai nusprendė - gera.
Pažymėkite vieną iš penkių:   prasta puiki  

Artėja byranti kometa Švasmano-Vachmano 3

Paaiškinimas: Byranti kometa neužilgo praskries pro Žemę. Kometa 73P/Švasmano-Vachmano 3 (Schwassmann-Wachmann 3) ryškėja ir jau greitai ją bus galima išvysti paprasta akimi, kai jos nuolaužos pralėks pro mūsų planetą kito mėnesio viduryje. Tačiau nėra ko baimintis - ši nedidelė kometa nekelia jokios grėsmės žmonių planetai, kadangi praskries maždaug 25 kartus toliau nuo mūsų nei Mėnulis. Kol kas nėra žinoma, kokį ryškumą gali pasiekti kometa Švasmano-Vachmano 3. Gali būti, nors nelabai tikėtina, kad kometa subyrės į visai mažus gabalėlius ir Žemėje bus galima stebėti meteorų lietų. Šioje nuotraukoje kometos B nuolauža buvo nufotografuota prieš dvi naktis su 8,2 metrų skersmens Didžiuoju teleskopu Čilėje. Šalia didelės B nuolaužos matyti daug mažesnių kometėlių, kurios atskilo ir dabar jau atskirai skrieja aplink Saulę. Kiekviena mažoji kometėlė kratosi dujų ir dulkių ir todėl apsigaubia savo pačios miglota skraiste. Arčiausiai prie Saulės byranti kometa praskries birželio 7 d.

Vaizdo autoriai: FORS1, 8.2-meter VLT Kueyen, ESO
Teksto autoriai ir aut. teisės: Robert Nemiroff (MTU) ir Jerry Bonnell (USRA)
Tekstas paruoštas pagal svetainę Astronomy Picture of the Day. Straipsnio šaltinis anglų kalba.
Žymimi: ? - puslapiai šioje svetainėje, nuorodomis tekste - Astronomijos enciklopedijos, Astronomijos istorijos ar kitų svetainių puslapiai lietuvių kalba.

Vakar Vakar

Vakar
Galaktika M82, pučianti milžinišką galaktinį vėją. Kas šviečia Cigaro galaktikoje? Paprastai žymima M82, ši netaisyklinga galaktika neseniai įsiaudrino, pralėkusi netoli didžiulės spiralinės galaktikos M81. Tačiau tokia kaimynystė iki galo nepaaiškina rausvai švytinčių ir tolyn nuo...
Rytoj Rytoj

Rytoj
NGC 4696: energija iš juodosios bedugnės. Kai medžiaga krenta į juodąją bedugnę ir vėl dalis jos čiurkšlėmis išspjaunama atgal, išsiskiria daug energijos. Tiesą sakant, tokia juodųjų bedugnių apytaka - pats veiksmingiausias energijos šaltinis,...
Nori žinoti daugiau?


-
Svetainę redaguoja Indrė. Draugai Kumelė.lt.