ASTRONOMIJA: po nuotrauką kasdien
astronomija
pažink Visatą!
- -
     
yraŠios dienos nuotrauka 
 Geriausiai įvertintos nuotraukos
 Visatos enciklopedija
 

Šios dienos nuotrauka

Pažink Visatą! Kiekvieną dieną čia rasi naują mūsų neaprėpiamos Visatos nuotrauką ar piešinį, o kartu ir trumpą profesionalaus astronomo paaiškinimą.

2006 m. balandžio 29 d.

Paspaudę ant vaizdo, parsisiųsite didesnio ryškumo kopiją.
Įvertink nuotrauką! Prieš tai įvertinę 20 lankytojų nusprendė - puiki.
Pažymėkite vieną iš penkių:   prasta puiki  

Skailabas virš Žemės

Paaiškinimas: Skailabas (Skylab) buvo pirmoji JAV orbitinė kosminė laboratorija, paleista su Saturno V raketa 1973 m. gegužę. Šioje nuotraukoje nufotografuotą Skailabą NASA astronautai lankė tris kartus, kartais apsistodami net dviem su puse mėnesio. Skailabe buvo atliekama daugybė mokslinių tyrimų, tarp jų - astronominiai rentgeno ir ultravioletinių spindulių stebėjimai. Kai kurie iš tyrimų suteikė vertingos informacijos apie Kohouteko kometą, mūsų Saulę ir paslaptingąjį rentgeno spindulių foną - radiaciją, kuri sklinda iš visų dangaus vietų. Skailabas nukrito atgal į Žemę 1979 liepos 11 d.

Vaizdo autoriai: Skylab, NASA
Teksto autoriai ir aut. teisės: Robert Nemiroff (MTU) ir Jerry Bonnell (USRA)
Tekstas paruoštas pagal svetainę Astronomy Picture of the Day. Straipsnio šaltinis anglų kalba.
Žymimi: ? - puslapiai šioje svetainėje, nuorodomis tekste - Astronomijos enciklopedijos, Astronomijos istorijos ar kitų svetainių puslapiai lietuvių kalba.

Vakar Vakar

Vakar
NGC 7635: burbulas kosminėje jūroje. Burbulo ūkas, žymimas NGC 7635, šioje plataus kampo nuotraukoje atrodo tarsi gležnas vaiduoklis, dreifuojantis kosminėje žvaigždžių ir švytinčių dujų jūroje nuotraukos centre (šalia melsvai žibančios žvaigždės). Vos 10 šviesmečių...
Rytoj Rytoj

Rytoj
Supernova 1006 m. po Kristaus gimimo. Maždaug prieš tūkstantį metų, 1006-aisiais mūsų eros metais Žemės planetos danguje užsidegė nauja žvaigždė, manoma, ryškiausia iš visų supernovų rašytinėje žmonijos istorijoje. Mūsų dienų astronomai vis dar gali stebėti...
Nori žinoti daugiau?


-
Svetainę redaguoja Indrė. Draugai Kumelė.lt.