ASTRONOMIJA: po nuotrauką kasdien
astronomija
pažink Visatą!
- -
     
yraŠios dienos nuotrauka 
 Geriausiai įvertintos nuotraukos
 Visatos enciklopedija
 

Šios dienos nuotrauka

Pažink Visatą! Kiekvieną dieną čia rasi naują mūsų neaprėpiamos Visatos nuotrauką ar piešinį, o kartu ir trumpą profesionalaus astronomo paaiškinimą.

2006 m. gegužės 9 d.

Paspaudę ant vaizdo, parsisiųsite didesnio ryškumo kopiją.
Įvertink nuotrauką! Prieš tai įvertinę 65 lankytojai nusprendė - puiki.
Pažymėkite vieną iš penkių:   prasta puiki  

Ant Šv. Elenos ugnikalnio auganti uola

Paaiškinimas: Nauja akmens plokštė lenda iš žemės, kasdien pakildama daugiau nei per metrą, ant Šv. Elenos ugnikalnio, Vašingtone, JAV. Uola auga nuo praeitų metų lapkričio ir dabar viename iš kraterių jau yra iškilusi maždaug 100 metrų. Šioje nuotraukoje, darytoje praeitą mėnesį, matyti, kaip žmonės iš sraigtasparnio tyrinėja karštą, garuojančią uolą. Įspūdingas Šv. Elenos ugnikalnio išsiveržimas įvyko 1980 m., o palyginti ramus alsavimas vyksta nuo 2004 m. rugsėjo. Kyla naujas ugnikalnio kupolas, kuris nuo 1980 m. išaugo iki 100 m. Ši auganti ugnikalnio uola matyti ir iš observatorijos ant gyvojo ugnikalnio Džonstono (Johnston) keteros.

Vaizdo autoriai ir aut. teisės: Dan Dzurisin, Cascades Volcano Observatory, USGS
Teksto autoriai ir aut. teisės: Robert Nemiroff (MTU) ir Jerry Bonnell (USRA)
Tekstas paruoštas pagal svetainę Astronomy Picture of the Day. Straipsnio šaltinis anglų kalba.
Žymimi: ? - puslapiai šioje svetainėje, nuorodomis tekste - Astronomijos enciklopedijos, Astronomijos istorijos ar kitų svetainių puslapiai lietuvių kalba.

Vakar Vakar

Vakar
Leidžiantis ant Saturno palydovo Titano. Jeigu Jūs būtumėte pirmasis erdvėlaivis iš Žemės planetos, besileidžiantis ant Titano, ką išvystumėte? Praeitų metų vasarį, Iškart kai Hoigenso (Huygens) zondas praskrodė Saturno palydovo Titano debesų antklodę, jis nufotografavo...
Rytoj Rytoj

Rytoj
Didysis Magelano Debesis. Portugalų keliautojas Ferdinandas Magelanas ir jo įgula pirmosios kelionės aplink pasaulį metu turėjo marias laiko dangui tyrinėti. Todėl dvi dangaus puošmenos, plika akimi lengvai...
Nori žinoti daugiau?


-
Svetainę redaguoja Indrė. Draugai Kumelė.lt.