ASTRONOMIJA: po nuotrauką kasdien
astronomija
pažink Visatą!
- -
     
yraŠios dienos nuotrauka 
 Geriausiai įvertintos nuotraukos
 Visatos enciklopedija
 

Šios dienos nuotrauka

Pažink Visatą! Kiekvieną dieną čia rasi naują mūsų neaprėpiamos Visatos nuotrauką ar piešinį, o kartu ir trumpą profesionalaus astronomo paaiškinimą.

2006 m. gegužės 14 d.

Paspaudę ant vaizdo, parsisiųsite didesnio ryškumo kopiją.
Įvertink nuotrauką! Prieš tai įvertinęs 31 lankytojas nusprendė - puiki.
Pažymėkite vieną iš penkių:   prasta puiki  

Radijo teleskopų Didysis Masyvas

Paaiškinimas: Pati įspūdingiausia radijo teleskopų grupė pasaulyje yra ir vienas veiksmingiausių teleskopų. Kiekvienas iš 27-ių Didžiojo Masyvo (Very Large Array, VLA) radijo teleskopų yra tikro namo dydžio ir gali būti kilnojamas bėgiais. Šioje nuotraukoje įamžintas Didysis Masyvas, pradėjęs veikti 1980 m., įsikūręs Naujosios Meksikos valstijoje, JAV. Šiuo teleskopu buvo atrastas vandens ledas Merkurijaus planetoje, šviesūs radijo vainikai aplink paprastas žvaigždes, mūsų Galaktikos mikrokvazarai, gravitacijos sukelti Einšteino žiedai aplink tolimąsias galaktikas ir radijo bangos, lydinčios tolimuosius gama žybsnius. Milžiniška Didžiojo Masyvo apimtis leidžia astronomams tirti nepaprastai greitas kosmines čiurkšles, ir net pažymėti mūsų Galaktikos centrą. Planuojamas Didžiojo masyvo teleskopų atnaujinimas.

Vaizdo autoriai: Dave Finley, AUI, NRAO, NSF
Teksto autoriai ir aut. teisės: Robert Nemiroff (MTU) ir Jerry Bonnell (USRA)
Tekstas paruoštas pagal svetainę Astronomy Picture of the Day. Straipsnio šaltinis anglų kalba.
Žymimi: ? - puslapiai šioje svetainėje, nuorodomis tekste - Astronomijos enciklopedijos, Astronomijos istorijos ar kitų svetainių puslapiai lietuvių kalba.

Vakar Vakar

Vakar
Trupanti kometa. Švasmano-Vachmano 3 (Schwassmann-Wachmann 3) kometos dirbtinių spalvų nuotrauka apima maždaug 6 laipsnius (12 Mėnulio pilnačių) išilgai orbitos. Šis vaizdas sudėtas iš Spitzerio (Spitzer) kosminio teleskopo infraraudonąją kamera gegužės...
Rytoj Rytoj

Rytoj
Vulkaniniai rieduliai Marse. Kaip šie neįprastos išvaizdos akmenys atsidūrė Marse? Labiausiai tikėtina, kad dėl to kaltas ugnikalnis. Marsaeigis robotas „Dvasia“ (Spirit), šiuo metu riedantis po Marsą, aptiko šį beveik pusmetrio...

-
Svetainę redaguoja Indrė. Draugai Kumelė.lt.