ASTRONOMIJA: po nuotrauką kasdien
astronomija
pažink Visatą!
- -
     
yraŠios dienos nuotrauka 
 Geriausiai įvertintos nuotraukos
 Visatos enciklopedija
 

Šios dienos nuotrauka

Pažink Visatą! Kiekvieną dieną čia rasi naują mūsų neaprėpiamos Visatos nuotrauką ar piešinį, o kartu ir trumpą profesionalaus astronomo paaiškinimą.

2006 m. gegužės 15 d.

Paspaudę ant vaizdo, parsisiųsite didesnio ryškumo kopiją.
Įvertink nuotrauką! Prieš tai įvertinę 46 lankytojai nusprendė - puiki.
Pažymėkite vieną iš penkių:   prasta puiki  

Vulkaniniai rieduliai Marse

Paaiškinimas: Kaip šie neįprastos išvaizdos akmenys atsidūrė Marse? Labiausiai tikėtina, kad dėl to kaltas ugnikalnis. Marsaeigis robotas „Dvasia“ (Spirit), šiuo metu riedantis po Marsą, aptiko šį beveik pusmetrio aukščio keistą akmenį, kurį mokslininkai spėjo praminti Grublėtuoju Rieduliu. Manoma, kad iš aktyvaus Marso ugnikalnio tekant lavai, joje buvusios karštų dujų pūslelės paliko rieduliuose duobutes ir randus. Netoli vardą įgijusio Grublėtojo Riedulio matyti keli panašūs, turbūt tokios pačios kilmės, akmenys. Tikrų spalvų nežemiškos planetos vietovaizdžio nuotrauka daryta maždaug prieš mėnesį. Marsaeigis robotas „Dvasia“, raudonojoje planetoje dirbantis jau trečius metus, žiemoja Marso šiauriniame pusrutulyje, įsitaisęs ant kalvos šlaito, kur jo baterijoms pakrauti galima pagauti daugiau Saulės energijos.

Vaizdo autoriai: Mars Exploration Rover Mission, Cornell, JPL, NASA
Teksto autoriai ir aut. teisės: Robert Nemiroff (MTU) ir Jerry Bonnell (USRA)
Tekstas paruoštas pagal svetainę Astronomy Picture of the Day. Straipsnio šaltinis anglų kalba.
Žymimi: ? - puslapiai šioje svetainėje, nuorodomis tekste - Astronomijos enciklopedijos, Astronomijos istorijos ar kitų svetainių puslapiai lietuvių kalba.

Vakar Vakar

Vakar
Radijo teleskopų Didysis Masyvas. Pati įspūdingiausia radijo teleskopų grupė pasaulyje yra ir vienas veiksmingiausių teleskopų. Kiekvienas iš 27-ių Didžiojo Masyvo (Very Large Array, VLA) radijo teleskopų yra tikro namo dydžio ir gali būti...
Rytoj Rytoj

Rytoj
Tarptautinė kosminė stotis virš Žemės. Tarptautinė kosminė stotis yra didžiausias žmonių sumeistrautas objektas, kada nors skriejęs orbitoje aplink Žemę. Praeitų metų rugpjūtį stotį aplankė ir atsargų atgabeno kosminė šaudyklė (šatlas) „Diskaveris“ (Discovery). Šiuo metu...
Nori žinoti daugiau?


-
Svetainę redaguoja Indrė. Draugai Kumelė.lt.