ASTRONOMIJA: po nuotrauką kasdien
astronomija
pažink Visatą!
- -
     
yraŠios dienos nuotrauka 
 Geriausiai įvertintos nuotraukos
 Visatos enciklopedija
 

Šios dienos nuotrauka

Pažink Visatą! Kiekvieną dieną čia rasi naują mūsų neaprėpiamos Visatos nuotrauką ar piešinį, o kartu ir trumpą profesionalaus astronomo paaiškinimą.

2006 m. gegužės 16 d.

Paspaudę ant vaizdo, parsisiųsite didesnio ryškumo kopiją.
Įvertink nuotrauką! Prieš tai įvertinęs 61 lankytojas nusprendė - puiki.
Pažymėkite vieną iš penkių:   prasta puiki  

Tarptautinė kosminė stotis virš Žemės

Paaiškinimas: Tarptautinė kosminė stotis yra didžiausias žmonių sumeistrautas objektas, kada nors skriejęs orbitoje aplink Žemę. Praeitų metų rugpjūtį stotį aplankė ir atsargų atgabeno kosminė šaudyklė (šatlas) „Diskaveris“ (Discovery). Šiuo metu stotyje dirba 13-osios ekspedicijos komanda, kurioje - po vieną rusų ir amerikiečių astronautą. Besirengianti skristi atgal „Diskaverio“ įgula, šaudyklei jau atsiskyrus nuo kosminės stoties, įamžino šį kvapą gniaužiantį vaizdą. Tai tarsi kosminis miestas, skriejantis aukštai virš Kaspijos jūros. Gerai matyti stoties moduliai, fermos ir didžiulės Saulės baterijos, gaudančios šviesą ir paverčiančios ją gyvybiškai būtina elektros energija.

Vaizdo autoriai: STS-114 Crew, NASA
Teksto autoriai ir aut. teisės: Robert Nemiroff (MTU) ir Jerry Bonnell (USRA)
Tekstas paruoštas pagal svetainę Astronomy Picture of the Day. Straipsnio šaltinis anglų kalba.
Žymimi: ? - puslapiai šioje svetainėje, nuorodomis tekste - Astronomijos enciklopedijos, Astronomijos istorijos ar kitų svetainių puslapiai lietuvių kalba.

Vakar Vakar

Vakar
Vulkaniniai rieduliai Marse. Kaip šie neįprastos išvaizdos akmenys atsidūrė Marse? Labiausiai tikėtina, kad dėl to kaltas ugnikalnis. Marsaeigis robotas „Dvasia“ (Spirit), šiuo metu riedantis po Marsą, aptiko šį beveik pusmetrio...
Rytoj Rytoj

Rytoj
Ilgų gama žybsnių galaktikos. Kas sukelia galingus sprogimus, vadinamus gama žybsniais? Astronomai nėra įsitikinę, tačiau spėja, kad ilgesni gama spindulių žybsniai (gamma ray burst, GRB) susiję su nepaprastai masyviomis žvaigždėmis. Nauji, šį...
Nori žinoti daugiau?


-
Svetainę redaguoja Indrė. Draugai Kumelė.lt.