ASTRONOMIJA: po nuotrauką kasdien
astronomija
pažink Visatą!
- -
     
yraŠios dienos nuotrauka 
 Geriausiai įvertintos nuotraukos
 Visatos enciklopedija
 

Šios dienos nuotrauka

Pažink Visatą! Kiekvieną dieną čia rasi naują mūsų neaprėpiamos Visatos nuotrauką ar piešinį, o kartu ir trumpą profesionalaus astronomo paaiškinimą.

2006 m. birželio 16 d.

Paspaudę ant vaizdo, parsisiųsite didesnio ryškumo kopiją.
Įvertink nuotrauką! Prieš tai įvertinę 29 lankytojai nusprendė - puiki.
Pažymėkite vieną iš penkių:   prasta puiki  

APOD švenčia vienuolikos metų sukaktį

Paaiškinimas: Pirmasis įrašas amerikietiškoje svetainėje „Dienos astronominė nuotrauka“ (Astronomy Picture of the Day, APOD) pasirodė lygiai prieš 11 metų, 1995 m. birželio 16 d. Nors tą dieną svetainė sudomino tik 14 lankytojų, didžiuodamiesi galime pranešti, kad iki šios dienos, per vienuolika metų, APOD aplankė ir kosmines nuotraukas peržvelgė daugiau nei 400 milijonų kartų. Gimusi pasaulinio tinklo kūdikystėje ir beveik nesikeitusi, APOD tapo viena pastoviausių ir žinomiausių svetainių nuolat kintančiame interneto pasaulyje. Daug žmonių dar nežino, kad APOD kiekvieną dieną išverčiama į daugelį pasaulio kalbų, tame tarpe ir lietuvių. Dar kartą norime padėkoti mūsų skaitytojams ir astronomams už nuolatinę paramą ir pagalbą, nors padėkos laiškus derėtų siųsti žmonėms, kurie negailėdami jėgų kūrė tas nuostabias astronomijos nuotraukas, be kurių APOD nebūtų gimusi skaitmeninėje erdvėje. Jų vardus ir elektroninio pašto adresus visada nurodome po nuotraukomis. „Dangus virš Marso“ - taip pavadintą nuotraukų viziją matote čia, kurią atsiuntė ištikimas APOD gerbėjas. Ar įžiūrėtumėte, kiek joje atskirų nuotraukų?

Vaizdo autoriai ir aut. teisės: Herman Serrano
Teksto autoriai ir aut. teisės: Robert Nemiroff (MTU) ir Jerry Bonnell (USRA)
Tekstas paruoštas pagal svetainę Astronomy Picture of the Day. Straipsnio šaltinis anglų kalba.
Žymimi: ? - puslapiai šioje svetainėje, nuorodomis tekste - Astronomijos enciklopedijos, Astronomijos istorijos ar kitų svetainių puslapiai lietuvių kalba.

Vakar Vakar

Vakar
Veneros juostą nusmaigstę teleskopai. Jei paslinksite nuotrauką į dešinę, išvysite Pietų Afrikos astronomijos observatorijos (SAAO) 180 laipsnių panoramą nuo Saterlendo stebėjimų stoties kalvos. Matyti SAAO teleskopų kupolai ir pastatai palei tamsų, į tolumą...
Rytoj Rytoj

Rytoj
Saturnas, Marsas ir Prakartas. Griebkite žiūronus ir raskite danguje Saturną ir Marsą. Jei šiomis dienomis būtumėte pažvelgę į vakarų pusę, neilgai trukus po saulėlydžio, būtumėte išvydę vaizdą panašų į šį - fotografuotą birželio...
Nori žinoti daugiau?


-
Svetainę redaguoja Indrė. Draugai Kumelė.lt.