ASTRONOMIJA: po nuotrauką kasdien
astronomija
pažink Visatą!
- -
     
yraŠios dienos nuotrauka 
 Geriausiai įvertintos nuotraukos
 Visatos enciklopedija
 

Šios dienos nuotrauka

Pažink Visatą! Kiekvieną dieną čia rasi naują mūsų neaprėpiamos Visatos nuotrauką ar piešinį, o kartu ir trumpą profesionalaus astronomo paaiškinimą.

2006 m. birželio 17 d.

Paspaudę ant vaizdo, parsisiųsite didesnio ryškumo kopiją.
Įvertink nuotrauką! Prieš tai įvertinę 20 lankytojų nusprendė - puiki.
Pažymėkite vieną iš penkių:   prasta puiki  

Saturnas, Marsas ir Prakartas

Paaiškinimas: Griebkite žiūronus ir raskite danguje Saturną ir Marsą. Jei šiomis dienomis būtumėte pažvelgę į vakarų pusę, neilgai trukus po saulėlydžio, būtumėte išvydę vaizdą panašų į šį - fotografuotą birželio 14 d. Čia Prakarto padrikasis žvaigždžių spiečius (M44), apsuptas Saturno (kairėje) ir Marso - planetas skiria vos 1,5 laipsnio. Saturnas ir Marsas dar labiau priartėjo vienas prie kito šeštadienį - žemiečių dangaus skliaute juos skyrė vos pusė laipsnio, nors Prakartas liko kažkur tolumoje. Turite žiūronus ar teleskopą? Galite danguje pasižvalgyti ir Merkurijaus su Jupiteriu!

Vaizdo autoriai ir aut. teisės: Tunc Tezel
Teksto autoriai ir aut. teisės: Robert Nemiroff (MTU) ir Jerry Bonnell (USRA)
Tekstas paruoštas pagal svetainę Astronomy Picture of the Day. Straipsnio šaltinis anglų kalba.
Žymimi: ? - puslapiai šioje svetainėje, nuorodomis tekste - Astronomijos enciklopedijos, Astronomijos istorijos ar kitų svetainių puslapiai lietuvių kalba.

Vakar Vakar

Vakar
APOD švenčia vienuolikos metų sukaktį. Pirmasis įrašas amerikietiškoje svetainėje „Dienos astronominė nuotrauka“ (Astronomy Picture of the Day, APOD) pasirodė lygiai prieš 11 metų, 1995 m. birželio 16 d. Nors tą dieną svetainė sudomino tik...
Rytoj Rytoj

Rytoj
Neptūno ir Tritono pjautuvai. 1989 m., tyliai sklęsdamas per išorinę Saulės sistemą, tarpplanetinis erdvėlaivis „Keliautojas 2“ (Voyager 2) vienoje nuotraukoje kartu įamžino Neptūno ir Tritono pjautuvus. Ši dujų milžino ir jo debesimis apkloto...
Nori žinoti daugiau?


-
Svetainę redaguoja Indrė. Draugai Kumelė.lt.