ASTRONOMIJA: po nuotrauką kasdien
astronomija
pažink Visatą!
- -
     
yraŠios dienos nuotrauka 
 Geriausiai įvertintos nuotraukos
 Visatos enciklopedija
 

Šios dienos nuotrauka

Pažink Visatą! Kiekvieną dieną čia rasi naują mūsų neaprėpiamos Visatos nuotrauką ar piešinį, o kartu ir trumpą profesionalaus astronomo paaiškinimą.

2006 m. birželio 21 d.

Paspaudę ant vaizdo, parsisiųsite didesnio ryškumo kopiją.
Įvertink nuotrauką! Prieš tai įvertinęs 41 lankytojas nusprendė - puiki.
Pažymėkite vieną iš penkių:   prasta puiki  

Saulėtekis Stounhedže per saulėgrįžą

Paaiškinimas: Vakar Saulė pasiekė toliausiai į šiaurę esantį ekliptikos tašką Žemės dangaus skliaute. Paprastai vadinama saulėgrįža, ši diena žymi metų laikų kaitą - pavasaris užleidžia vietą vasarai Žemės šiauriniame pusrutulyje ir ruduo - žiemai pietiniame. Šioje nuotraukoje nufotografuota 2005 m. saulėgrįžos šventė Stounhedže, Anglijoje. Tokia proga Stounhedže pasitaiko nedažnai, nes ši vietovė ne visada atvira paprastiems lankytojams ir dar todėl, kad per ankstesnes saulėgrįžas dangus apmaudžiai apsitraukdavo debesimis. Tačiau prieš metus tūkstančiai žmonių buvo susirinkę stebėti saulėtekio per saulėgrįžą Stounhedže, prie 4000 metų amžiaus paminklo Saulei. Kadangi per tūkstantmečius Žemės ašis pasislinko, Saulė kyla nebe ten, kur tekėdavo astronomiškai tiksliai nutaikytoje milžiniškų akmenų šventovėje. Tačiau fotografui vis dėlto pavyko pagauti šviesos spindulius, susmigusius tiesiai į vieno iš akmenų viršugalvį.

Vaizdo autoriai ir aut. teisės: Pete Strasser (Tucson, Arizona, USA)
Teksto autoriai ir aut. teisės: Robert Nemiroff (MTU) ir Jerry Bonnell (USRA)
Tekstas paruoštas pagal svetainę Astronomy Picture of the Day. Straipsnio šaltinis anglų kalba.
Žymimi: ? - puslapiai šioje svetainėje, nuorodomis tekste - Astronomijos enciklopedijos, Astronomijos istorijos ar kitų svetainių puslapiai lietuvių kalba.

Vakar Vakar

Vakar
Slaptavietė vienumoje. Ar taip atrodo saulėlydis Žemės Šiaurės ašigalyje? Nepaisant miestų istorijų, kurios iš lūpų į lūpas perduodamos internetu, atsakymas – ne. Dailininkas čia nupiešė įsivaizduojamą ramų ir taikų, nežemišką vietovaizdį,...
Rytoj Rytoj

Rytoj
Planetos, Asiliukas ir Prakartas. Praeitą savaitgalį, šeštadienį, birželio 17 d., tarsi pranašiškas ženklas prie Prakarto susitiko klajūnės planetos Saturnas ir Marsas. Čia fotografuotoje nuotraukoje matyti aukščiau, į dešinę nuo Saturno - ryškiausio...
Nori žinoti daugiau?


-
Svetainę redaguoja Indrė. Draugai Kumelė.lt.