ASTRONOMIJA: po nuotrauką kasdien
astronomija
pažink Visatą!
- -
     
yraŠios dienos nuotrauka 
 Geriausiai įvertintos nuotraukos
 Visatos enciklopedija
 

Šios dienos nuotrauka

Pažink Visatą! Kiekvieną dieną čia rasi naują mūsų neaprėpiamos Visatos nuotrauką ar piešinį, o kartu ir trumpą profesionalaus astronomo paaiškinimą.

2006 m. birželio 23 d.

Paspaudę ant vaizdo, parsisiųsite didesnio ryškumo kopiją.
Įvertink nuotrauką! Prieš tai įvertinę 23 lankytojai nusprendė - puiki.
Pažymėkite vieną iš penkių:   prasta puiki  

Į rytus nuo Antario

Paaiškinimas: Link mūsų Galaktikos centro, įsižiūrėjus į rytus nuo Antario, matyti tamsios žymės, išdribusios po žvaigždžių užspeistą erdvę. Tai dar dvidešimto amžiaus pradžioje astronomo E. E. Barnardo (Barnard) sužymėti, šviesą sugeriantys tarpžvaigždinių dulkių debesys B72, B77, B78 ir B59, šešėliu užstojantys užnugaryje likusių žvaigždžių spindesį. Visi kartu šie debesys primena dūmus, kylančius iš pypkės galo, todėl taip ir buvo praminti - Pypkės ūku. Įspūdinga plačiakampė nuotrauka buvo fotografuota juodame, žmonijos išradimų neapšviestame danguje virš Akoso (Hakos), Namibijoje. Ji apima 10 x 7 laipsnių dangaus skliauto Gyvatnešio žvaigždyne.

Vaizdo autoriai ir aut. teisės: Johannes Schedler (Panther Observatory)
Teksto autoriai ir aut. teisės: Robert Nemiroff (MTU) ir Jerry Bonnell (USRA)
Tekstas paruoštas pagal svetainę Astronomy Picture of the Day. Straipsnio šaltinis anglų kalba.
Žymimi: ? - puslapiai šioje svetainėje, nuorodomis tekste - Astronomijos enciklopedijos, Astronomijos istorijos ar kitų svetainių puslapiai lietuvių kalba.

Vakar Vakar

Vakar
Planetos, Asiliukas ir Prakartas. Praeitą savaitgalį, šeštadienį, birželio 17 d., tarsi pranašiškas ženklas prie Prakarto susitiko klajūnės planetos Saturnas ir Marsas. Čia fotografuotoje nuotraukoje matyti aukščiau, į dešinę nuo Saturno - ryškiausio...
Rytoj Rytoj

Rytoj
Niktė ir Hidra. Atrasti 2005 m. viduryje, mažieji Plutono palydovai iš pradžių laikinai buvo pažymėti S/2005 P1 ir S/2005 P2. Tačiau dabar jau oficialiai pakrikštyti vardais Niktė ir Hidra (Nix, Hydra). Palyginus...
Nori žinoti daugiau?


-
Svetainę redaguoja Indrė. Draugai Kumelė.lt.