ASTRONOMIJA: po nuotrauką kasdien
astronomija
pažink Visatą!
- -
     
yraŠios dienos nuotrauka 
 Geriausiai įvertintos nuotraukos
 Visatos enciklopedija
 

Šios dienos nuotrauka

Pažink Visatą! Kiekvieną dieną čia rasi naują mūsų neaprėpiamos Visatos nuotrauką ar piešinį, o kartu ir trumpą profesionalaus astronomo paaiškinimą.

2006 m. birželio 27 d.

Paspaudę ant vaizdo, parsisiųsite didesnio ryškumo kopiją.
Įvertink nuotrauką! Prieš tai įvertinę 27 lankytojai nusprendė - puiki.
Pažymėkite vieną iš penkių:   prasta puiki  

Lakiojantys Saturno palydovai

Paaiškinimas: Saturno palydovai nestabteli nė minutei. Kosmoso keliautojas, atsidūręs prie žieduotosios planetos, išvystų nenutrūkstantį gausybės Saturno palydovų šokį tyloje, kiekvieną kartą nustebinantį vis naujais šokėjų deriniais. Tarsi mažoje Saulės sistemos kopijoje, arčiausiai planetos skriejantys palydovai greičiausiai aplekia aplink milžinę. Šio trumpo filmuko viduryje – Saturno palydovas Rėja, o pro šalį skrieja Mimas ir Enceladas. 1500 km skersmens Rėja yra daugiau negu tris kartus didesnė už Mimą ar Enceladą. Saulė šviečia į palydovus iš apačios, kairėje, todėl jie visi išlinkę plonyčiais pjautuvais. Filmukas sudėtas iš nuotraukų, nufotografuotų per 40 minučių, iš aplink Saturną skriejančio Kasinio (Cassini) automatinio erdvėlaivio.

Vaizdo autoriai: Cassini Imaging Team, SSI, JPL, ESA, NASA
Teksto autoriai ir aut. teisės: Robert Nemiroff (MTU) ir Jerry Bonnell (USRA)
Tekstas paruoštas pagal svetainę Astronomy Picture of the Day. Straipsnio šaltinis anglų kalba.
Žymimi: ? - puslapiai šioje svetainėje, nuorodomis tekste - Astronomijos enciklopedijos, Astronomijos istorijos ar kitų svetainių puslapiai lietuvių kalba.

Vakar Vakar

Vakar
Žvaigždėta naktis. Vincento van Gogo paveikslas „Žvaigždėta naktis“, nutapytas pietų Prancūzijoje 1889 m. – vienas žymiausių naktinio dangau atvaizdų, sukurtų žmonijos. Čia sūkuriais nugulę potėpiai naktiniam dangui įkvepia gyvybės. Nors paprastai...
Rytoj Rytoj

Rytoj
Katės Pėdutės ūkas. Ūkai garsėja tuo, kad dažnai primena mums pažįstamus žemiškus dalykus, o katės – kad nuolat papuola į bėdas. Tačiau vargiai atrastume tą katę, kuri įmynė Katės Pėdutės ūką Skorpiono...
Nori žinoti daugiau?


-
Svetainę redaguoja Indrė. Draugai Kumelė.lt.