ASTRONOMIJA: po nuotrauką kasdien
astronomija
pažink Visatą!
- -
     
yraŠios dienos nuotrauka 
 Geriausiai įvertintos nuotraukos
 Visatos enciklopedija
 

Šios dienos nuotrauka

Pažink Visatą! Kiekvieną dieną čia rasi naują mūsų neaprėpiamos Visatos nuotrauką ar piešinį, o kartu ir trumpą profesionalaus astronomo paaiškinimą.

2006 m. liepos 13 d.

Paspaudę ant vaizdo, parsisiųsite didesnio ryškumo kopiją.
Įvertink nuotrauką! Prieš tai įvertinę 32 lankytojai nusprendė - puiki.
Pažymėkite vieną iš penkių:   prasta puiki  

Kosminė šaudyklė čiūžteli į orbitą

Paaiškinimas: Jūs keliaujate į kosmosą. Naujos nedidelės kameros, įtaisytos kosminės šaudyklės (šatlo) išorėje, interneto naršytojams leidžia pasijusti tarsi keliautų kartu su erdvėlaiviu orbita aplink Žemę. Mažosios kameros, pritvirtintos ant aukštų, laibų nešančiųjų raketų, praeitą savaitę nufilmavo kvapą gniaužiantį „Diskaverio“ šuolį iš neįprasto taško. Šis trumpas filmukas prasideda akimirką prieš erdvėlaiviui atsiskiriant nuo plonųjų nešančiųjų raketų. Gerai matyti plytelės ant šaudyklės dugno. Po to kamerų akys nulydi žvynuotą „Diskaverį“ ir jo tamsų išorinį degalų baką tolstančius nuo nešančiųjų raketų tolyn ir aukštyn. Naujosios kameros skirtos ne tik įspūdingiems filmukams kurti, bet ir talkina NASA atidžiai stebint daugkartinio naudojimo erdvėlaivio paleidimą, ir, tikimąsi, pagelbės ateityje skraidyti į kosmosą veiksmingiau ir saugiau.

Vaizdo autoriai: STS-121 Crew, NASA
Teksto autoriai ir aut. teisės: Robert Nemiroff (MTU) ir Jerry Bonnell (USRA)
Tekstas paruoštas pagal svetainę Astronomy Picture of the Day. Straipsnio šaltinis anglų kalba.
Žymimi: ? - puslapiai šioje svetainėje, nuorodomis tekste - Astronomijos enciklopedijos, Astronomijos istorijos ar kitų svetainių puslapiai lietuvių kalba.

Vakar Vakar

Vakar
Saulėlydis Manhetene. Šiandien jei giedra, Niujorko širdį, Manheteną, užtvindys saulėlydžio spinduliai, nes Saulė leisis tiksliai ties kiekvienos gatvės viduriu. Dažniausiai aukšti pastatai, išsirikiavę Niujorko dangoraižių tinkle, paslepia besileidžiančią Saulę. Tačiau tokią...
Rytoj Rytoj

Rytoj
Gyvatnešio Ro spalvotieji debesys. Šioje įspūdingoje nuotraukų mozaikoje matyti nepaprastos dangaus spalvos apie šviesųjį Antarį - Skorpiono Alfa (Skorpiono α) - ir Gyvatnešio Ro (Gyvatnešio ρ). Pačiame viršuje Gyvatnešio ρ ir kaimyninės...
Nori žinoti daugiau?


-
Svetainę redaguoja Indrė. Draugai Kumelė.lt.