ASTRONOMIJA: po nuotrauką kasdien
astronomija
pažink Visatą!
- -
     
yraŠios dienos nuotrauka 
 Geriausiai įvertintos nuotraukos
 Visatos enciklopedija
 

Šios dienos nuotrauka

Pažink Visatą! Kiekvieną dieną čia rasi naują mūsų neaprėpiamos Visatos nuotrauką ar piešinį, o kartu ir trumpą profesionalaus astronomo paaiškinimą.

2006 m. liepos 16 d.

Paspaudę ant vaizdo, parsisiųsite didesnio ryškumo kopiją.
Įvertink nuotrauką! Prieš tai įvertinę 37 lankytojai nusprendė - puiki.
Pažymėkite vieną iš penkių:   prasta puiki  

Galaktikos centras infraraudoname

Paaiškinimas: Mūsų Galaktikos centre - spūstis. Didžiąją dalį Galaktikos centro regimosios šviesos sugeria nepermatomos dulkės. Tačiau infraraudonojoje šviesoje dulkės gausiau švyti negu sugeria, todėl šioje nuotraukoje matyti beveik milijonas žvaigždžių. Galaktikos centras yra šio vaizdo dešinėje, už maždaug 30 tūkstančių šviesmečių Šaulio žvaigždyne. Galaktikos plokštuma, kurioje sukasi Saulė, paprastai vadinama Paukščių Taku, matyti kaip tamsi dulkių juosta. Šviesą sugeriančios dulkių granulės atsiranda šaltų raudonų milžinių žvaigždžių atmosferose ir susitelkia į molekulinius debesis. Pati Galaktikos centro sritis skleidžia stiprius radijo ir didelių energijų spindulius. Manoma, ten slepiasi milžiniška juodoji bedugnė.

Vaizdo autoriai: 2MASS Project, UMass, IPAC/Caltech, NSF, NASA
Teksto autoriai ir aut. teisės: Robert Nemiroff (MTU) ir Jerry Bonnell (USRA)
Tekstas paruoštas pagal svetainę Astronomy Picture of the Day. Straipsnio šaltinis anglų kalba.
Žymimi: ? - puslapiai šioje svetainėje, nuorodomis tekste - Astronomijos enciklopedijos, Astronomijos istorijos ar kitų svetainių puslapiai lietuvių kalba.

Vakar Vakar

Vakar
Atsispindinti Meropė. Daugelis naktinio dangaus žiūrovų pažįsta Sietyno (Plejadžių) žvaigždžių spiečių. Vienos iš spiečiaus žvaigždžių, Meropės - kuri liko už šios nuotraukos, gautos iš Hablo (Hubble) kosminio teleskopo, kairiojo krašto...
Rytoj Rytoj

Rytoj
„Veneros ekspresas“ avyko į Venerą. Žmonės dabar jau turi erdvėlaivį, skriejantį ir aplink Venerą. Automatinį erdvėlaivį „Veneros ekspresas“ Europos kosmoso agentūra (ESA) paleido 2005 m. lapkritį, o jau 2006 m. balandį jis atvyko prie...
Nori žinoti daugiau?


-
Svetainę redaguoja Indrė. Draugai Kumelė.lt.