ASTRONOMIJA: po nuotrauką kasdien
astronomija
pažink Visatą!
- -
     
yraŠios dienos nuotrauka 
 Geriausiai įvertintos nuotraukos
 Visatos enciklopedija
 

Šios dienos nuotrauka

Pažink Visatą! Kiekvieną dieną čia rasi naują mūsų neaprėpiamos Visatos nuotrauką ar piešinį, o kartu ir trumpą profesionalaus astronomo paaiškinimą.

2006 m. liepos 17 d.

Paspaudę ant vaizdo, parsisiųsite didesnio ryškumo kopiją.
Įvertink nuotrauką! Prieš tai įvertinę 39 lankytojai nusprendė - puiki.
Pažymėkite vieną iš penkių:   prasta puiki  

„Veneros ekspresas“ avyko į Venerą

Paaiškinimas: Žmonės dabar jau turi erdvėlaivį, skriejantį ir aplink Venerą. Automatinį erdvėlaivį „Veneros ekspresas“ Europos kosmoso agentūra (ESA) paleido 2005 m. lapkritį, o jau 2006 m. balandį jis atvyko prie Veneros. Šiuo metu „Veneros ekspresas“ skrieja aplink Žemės seserį ir siunčia įspūdingų nuotraukų. Šioje dirbtinių spalvų nuotraukų sekoje matyti šiaurinis Veneros pusrutulis ultravioletinėje šviesoje, gegužės pabaigoje nufotografuotas iš pro šalį praskriejusio „Veneros ekspreso“. Numatyta, kad erdvėlaivis dar trejus metus skries aplink ūkanotąją planetą ir rinks duomenis, kurie galėtų padėti įminti bent kelias Veneros mįsles: kodėl planetoje nuolat siautėja stiprios vėtros, kodėl praeityje Venera buvo nepaprastai karšta, ar yra planetoje pabudusių ugnikalnių. Mokslininkai tikisi, kad geriau pažinę priešiškos, karštos, žmonių niekada neįžengtos planetos atmosferą, galės geriau suprasti ir mūsų gimtosios Žemės klimatą.

Vaizdo autoriai: ESA/MPS, Katlenburg-Lindau, Germany
Teksto autoriai ir aut. teisės: Robert Nemiroff (MTU) ir Jerry Bonnell (USRA)
Tekstas paruoštas pagal svetainę Astronomy Picture of the Day. Straipsnio šaltinis anglų kalba.
Žymimi: ? - puslapiai šioje svetainėje, nuorodomis tekste - Astronomijos enciklopedijos, Astronomijos istorijos ar kitų svetainių puslapiai lietuvių kalba.

Vakar Vakar

Vakar
Galaktikos centras infraraudoname. Mūsų Galaktikos centre - spūstis. Didžiąją dalį Galaktikos centro regimosios šviesos sugeria nepermatomos dulkės. Tačiau infraraudonojoje šviesoje dulkės gausiau švyti negu sugeria, todėl šioje nuotraukoje matyti beveik milijonas žvaigždžių....
Rytoj Rytoj

Rytoj
Naktį švytintys debesys virš Švedijos. Kartais nakčiai užklojus žemę, diena sugrįžta į dangų. Kai Žemė, sukdamasi aplink savo ašį, nusuka vieną savo skruostą nuo Saulės, ten atslenka naktis, tačiau kitoje planetos pusėje pasislėpusi mūsų...
Nori žinoti daugiau?


-
Svetainę redaguoja Indrė. Draugai Kumelė.lt.