ASTRONOMIJA: po nuotrauką kasdien
astronomija
pažink Visatą!
- -
     
yraŠios dienos nuotrauka 
 Geriausiai įvertintos nuotraukos
 Visatos enciklopedija
 

Šios dienos nuotrauka

Pažink Visatą! Kiekvieną dieną čia rasi naują mūsų neaprėpiamos Visatos nuotrauką ar piešinį, o kartu ir trumpą profesionalaus astronomo paaiškinimą.

2006 m. liepos 18 d.

Paspaudę ant vaizdo, parsisiųsite didesnio ryškumo kopiją.
Įvertink nuotrauką! Prieš tai įvertinę 26 lankytojai nusprendė - puiki.
Pažymėkite vieną iš penkių:   prasta puiki  

Naktį švytintys debesys virš Švedijos

Paaiškinimas: Kartais nakčiai užklojus žemę, diena sugrįžta į dangų. Kai Žemė, sukdamasi aplink savo ašį, nusuka vieną savo skruostą nuo Saulės, ten atslenka naktis, tačiau kitoje planetos pusėje pasislėpusi mūsų gimtoji žvaigždė apšviečia debesis aukštai danguje. Kartais, neįprastomis naktimis, neįprasti naktį švytintys debesys pakimba aukštai tamsoje. Šioje nuotraukoje nufotografuoti sidabriniai debesys, tarsi pamėklės užtvindę naktinį dangų netoli Valentunos (Vallentuna) miestelio, Švedijoje. Nors manoma, kad tokius debesis sudaro mažytės ledo smiltelės, juos gaubia dar daug neįmintų paslapčių. Neseniai nustatyta, kad bent jau kai kurie iš naktį švytinčių debesų atsiranda iš sušalusio vandens, likusio sudegus reaktyviniam kurui iš skriejančių kosminių šaudyklių (šatlų).

Vaizdo autoriai: P-M Hedén
Teksto autoriai ir aut. teisės: Robert Nemiroff (MTU) ir Jerry Bonnell (USRA)
Tekstas paruoštas pagal svetainę Astronomy Picture of the Day. Straipsnio šaltinis anglų kalba.
Žymimi: ? - puslapiai šioje svetainėje, nuorodomis tekste - Astronomijos enciklopedijos, Astronomijos istorijos ar kitų svetainių puslapiai lietuvių kalba.

Vakar Vakar

Vakar
„Veneros ekspresas“ avyko į Venerą. Žmonės dabar jau turi erdvėlaivį, skriejantį ir aplink Venerą. Automatinį erdvėlaivį „Veneros ekspresas“ Europos kosmoso agentūra (ESA) paleido 2005 m. lapkritį, o jau 2006 m. balandį jis atvyko prie...
Rytoj Rytoj

Rytoj
Atspindžiai. Mūsų atspindys parduotuvės vitrinoje ar išgaubtame veidrodyje kartais pralinksmina ar net įkvepia nelauktų minčių. Pažvelkite ir į šią nuotrauką, darytą 300 km virš Žemės planetos liepos 8 d. Gerai...
Nori žinoti daugiau?


-
Svetainę redaguoja Indrė. Draugai Kumelė.lt.