ASTRONOMIJA: po nuotrauką kasdien
astronomija
pažink Visatą!
- -
     
yraŠios dienos nuotrauka 
 Geriausiai įvertintos nuotraukos
 Visatos enciklopedija
 

Šios dienos nuotrauka

Pažink Visatą! Kiekvieną dieną čia rasi naują mūsų neaprėpiamos Visatos nuotrauką ar piešinį, o kartu ir trumpą profesionalaus astronomo paaiškinimą.

2006 m. liepos 19 d.

Paspaudę ant vaizdo, parsisiųsite didesnio ryškumo kopiją.
Įvertink nuotrauką! Prieš tai įvertinę 16 lankytojų nusprendė - gera.
Pažymėkite vieną iš penkių:   prasta puiki  

Atspindžiai

Paaiškinimas: Mūsų atspindys parduotuvės vitrinoje ar išgaubtame veidrodyje kartais pralinksmina ar net įkvepia nelauktų minčių. Pažvelkite ir į šią nuotrauką, darytą 300 km virš Žemės planetos liepos 8 d. Gerai įsižiūrėję pamatysite, kad čia save patį nufotografavo astronautas Maiklas Fosamas (Michael Fossum), būdamas atvirame kosmose, kosminei šaudyklei „Diskaveris“ jau prisišvartavus prie Tarptautinės kosminės stoties. Pasukęs fotoaparatą į savo šalmo antveidį jis nufotografavo ir bendražygio Pirso Selerso (Piers Sellers) atvaizdą, atsispindintį dešinėje, ir vieną iš stoties auksinių sparnų - saulės baterijų grandinių, išlinkusių viršuje. Ir, žinoma, kažkur tolumoje - gimtosios Žemės planetos vandenynai.

Vaizdo autoriai: STS-121 Mission, NASA
Teksto autoriai ir aut. teisės: Robert Nemiroff (MTU) ir Jerry Bonnell (USRA)
Tekstas paruoštas pagal svetainę Astronomy Picture of the Day. Straipsnio šaltinis anglų kalba.
Žymimi: ? - puslapiai šioje svetainėje, nuorodomis tekste - Astronomijos enciklopedijos, Astronomijos istorijos ar kitų svetainių puslapiai lietuvių kalba.

Vakar Vakar

Vakar
Naktį švytintys debesys virš Švedijos. Kartais nakčiai užklojus žemę, diena sugrįžta į dangų. Kai Žemė, sukdamasi aplink savo ašį, nusuka vieną savo skruostą nuo Saulės, ten atslenka naktis, tačiau kitoje planetos pusėje pasislėpusi mūsų...
Rytoj Rytoj

Rytoj
Žvaigždynai. Šioje vakaro žaros nuotraukoje, fotografuotoje praeitų metų balandį, prie pat horizonto galite įžiūrėti plaukiančią Mėnulio jaunatį - ten, kur ką tik nusileido Saulė. Tamsėjančiame danguje spindi žvaigždės, daugelis kurių...
Nori žinoti daugiau?


-
Svetainę redaguoja Indrė. Draugai Kumelė.lt.