ASTRONOMIJA: po nuotrauką kasdien
astronomija
pažink Visatą!
- -
     
yraŠios dienos nuotrauka 
 Geriausiai įvertintos nuotraukos
 Visatos enciklopedija
 

Šios dienos nuotrauka

Pažink Visatą! Kiekvieną dieną čia rasi naują mūsų neaprėpiamos Visatos nuotrauką ar piešinį, o kartu ir trumpą profesionalaus astronomo paaiškinimą.

2006 m. liepos 23 d.

Paspaudę ant vaizdo, parsisiųsite didesnio ryškumo kopiją.
Įvertink nuotrauką! Prieš tai įvertinę 54 lankytojai nusprendė - puiki.
Pažymėkite vieną iš penkių:   prasta puiki  

Veneros juosta virš Mėnulio slėnio

Paaiškinimas: Turbūt ją matėte šimtus kartų, tačiau nekreipėte dėmesio. Tai rausva juosta, kuri vakare, ką tik po saulėlydžio, ar anksti ryte, prieš pat aušrą, nutūpia prie žemės ir, jeigu tik neužstoja debesys, švelniai nurausta tarp naktinio, tamsiai mėlyno dangaus ir vos melsvo dienos skliauto. Rausvoji atraiža, vadinama Veneros juosta, apjuosia visą dangaus skliautą, net ir priešingą Saulei pakraštį. Ji gali būti matoma bet kurioje mūsų planetos vietoje. Paprastai dangus virš mūsų galvų būna žydras, kadangi taip šviesos spindulius laužia Žemės atmosfera. Tačiau Veneros juosta atsiranda iš saulėlydžio ar saulėtekio metu nuraudusios, atmosferą perskrodusios Saulės šviesos. Šioje nuotraukoje matyti Veneros juosta virš rūke paskendusio Mėnulio slėnio - garsios vyndarių vietovės Kalifornijoje, JAV. Nors dažnai Veneros juosta atsitiktinai papuošia ir kitas Žemės vietovaizdžių nuotraukas.

Vaizdo autoriai ir aut. teisės: Christine Churchill
Teksto autoriai ir aut. teisės: Robert Nemiroff (MTU) ir Jerry Bonnell (USRA)
Tekstas paruoštas pagal svetainę Astronomy Picture of the Day. Straipsnio šaltinis anglų kalba.
Žymimi: ? - puslapiai šioje svetainėje, nuorodomis tekste - Astronomijos enciklopedijos, Astronomijos istorijos ar kitų svetainių puslapiai lietuvių kalba.

Vakar Vakar

Vakar
Mira - stebuklingoji žvaigždė. Septynioliktojo amžiaus astronomams Banginio ο (Banginio omikron), dar vadinama Mira, buvo žinoma kaip stebuklingoji žvaigždė, kurios ryškis kas 11 mėnesių gali smarkiai kisti. Šiuolaikiniams astronomams žinoma visa ilgaperiodžių kintamųjų...
Rytoj Rytoj

Rytoj
Tarptautinė kosminė stotis virš horizonto. Tai buvo jų namai. Praeitą savaitę kosminė šaudyklė (šatlas) Diskaveris (Discovery) su STS-121 misijos komanda paliko Tarptautinę kosminę stotį (TKS) ir grįžo į Žemę. Ši nuotrauka nufotografuota neilgai...
Nori žinoti daugiau?


-
Svetainę redaguoja Indrė. Draugai Kumelė.lt.