ASTRONOMIJA: po nuotrauką kasdien
astronomija
pažink Visatą!
- -
     
yraŠios dienos nuotrauka 
 Geriausiai įvertintos nuotraukos
 Visatos enciklopedija
 

Šios dienos nuotrauka

Pažink Visatą! Kiekvieną dieną čia rasi naują mūsų neaprėpiamos Visatos nuotrauką ar piešinį, o kartu ir trumpą profesionalaus astronomo paaiškinimą.

2006 m. liepos 24 d.

Paspaudę ant vaizdo, parsisiųsite didesnio ryškumo kopiją.
Įvertink nuotrauką! Prieš tai įvertinę 25 lankytojai nusprendė - puiki.
Pažymėkite vieną iš penkių:   prasta puiki  

Tarptautinė kosminė stotis virš horizonto

Paaiškinimas: Tai buvo jų namai. Praeitą savaitę kosminė šaudyklė (šatlas) Diskaveris (Discovery) su STS-121 misijos komanda paliko Tarptautinę kosminę stotį (TKS) ir grįžo į Žemę. Ši nuotrauka nufotografuota neilgai trukus po to, kai šaudyklė atsiskyrė nuo stoties. Matyti gausybė stoties modulių, statramsčių ir ilgasparnių saulės baterijų. Kosmine šaudykle atskridę astronautai 12 dienų praleido stotyje, vadinę ją savo namais. Komanda papildė stoties atsargas ir ruošė ją tolimesniems darbams. TKS liko gyventi ir dirbti dabar jau trys kosmoso tyrėjai (anksčiau buvo du): rusas, amerikietis ir vokietis.

Vaizdo autoriai: STS-121 Crew, Expedition 13 Crew, NASA
Teksto autoriai ir aut. teisės: Robert Nemiroff (MTU) ir Jerry Bonnell (USRA)
Tekstas paruoštas pagal svetainę Astronomy Picture of the Day. Straipsnio šaltinis anglų kalba.
Žymimi: ? - puslapiai šioje svetainėje, nuorodomis tekste - Astronomijos enciklopedijos, Astronomijos istorijos ar kitų svetainių puslapiai lietuvių kalba.

Vakar Vakar

Vakar
Veneros juosta virš Mėnulio slėnio. Turbūt ją matėte šimtus kartų, tačiau nekreipėte dėmesio. Tai rausva juosta, kuri vakare, ką tik po saulėlydžio, ar anksti ryte, prieš pat aušrą, nutūpia prie žemės ir, jeigu tik...
Rytoj Rytoj

Rytoj
Grasina susidurti du didžiausi Jupiterio viesulai. Jupiteryje šiuo metu grasina susidurti du milžiniški viesulai, didesni net už Žemę. Nežinia kas atsitiks vėliau, tačiau kol kas abu audros sūkuriai dar sveiki. Šioje infraraudonojoje dirbtinių spalvų nuotraukoje,...
Nori žinoti daugiau?


-
Svetainę redaguoja Indrė. Draugai Kumelė.lt.