ASTRONOMIJA: po nuotrauką kasdien
astronomija
pažink Visatą!
- -
     
yraŠios dienos nuotrauka 
 Geriausiai įvertintos nuotraukos
 Visatos enciklopedija
 

Šios dienos nuotrauka

Pažink Visatą! Kiekvieną dieną čia rasi naują mūsų neaprėpiamos Visatos nuotrauką ar piešinį, o kartu ir trumpą profesionalaus astronomo paaiškinimą.

2006 m. rugpjūčio 14 d.

Paspaudę ant vaizdo, parsisiųsite didesnio ryškumo kopiją.
Įvertink nuotrauką! Prieš tai įvertinę 27 lankytojai nusprendė - puiki.
Pažymėkite vieną iš penkių:   prasta puiki  

Kosminiai spinduliai

Paaiškinimas: Ar jus kada buvo užliejusi didelės energijos dalelių liūtis iš dangaus? Žinoma buvo. Taip atsitinka nuolat. Didelės energijos dalelėmis lyja tada, kai kosminiai spinduliai pasiekia Žemės atmosferos viršutinius sluoksnius. Kosminiai spinduliai buvo netikėtai aptikti 1912 m. Dabar žinoma, kad dauguma kosminių spindulių sudaro atomų branduoliai. Didžioji jų dalis - vandenilio atomų branduoliai, kai kurie - helio ir kitų, sunkesnių elementų. Kuo atomų branduoliai sunkesni, tuo kosminių spindulių energija didesnė. Nors daug mažos energijos kosminių spindulių atskrieja iš Saulės, didelės energijos spindulių šaltiniai iki galo nežinomi ir vis dar tyrinėjami. Ši iliustracija vaizduoja pačios didžiausios energijos kosminių spindulių liūtis. Manoma, kad kosminiai spinduliai paveikia ir orą prie Žemės paviršiaus, galbūt net įskelia mums įprastus žaibus.

Vaizdo autoriai: NASA
Teksto autoriai ir aut. teisės: Robert Nemiroff (MTU) ir Jerry Bonnell (USRA)
Tekstas paruoštas pagal svetainę Astronomy Picture of the Day. Straipsnio šaltinis anglų kalba.
Žymimi: ? - puslapiai šioje svetainėje, nuorodomis tekste - Astronomijos enciklopedijos, Astronomijos istorijos ar kitų svetainių puslapiai lietuvių kalba.

Vakar Vakar

Vakar
Kometa ir galaktika. Mėnulis būtų sugadinęs šią nuotrauką. 1997 m. kovo pabaigoje - balandžio pradžioje Heilo-Bopo kometa praskriejo beveik tiesiai Andromedos galaktikos priešakyje. Šioje 1997 m. kovo 24 d. nuotraukoje...
Rytoj Rytoj

Rytoj
IC 410 ir NGC 1893. Blausi, gausi dulkių rožė šiauriniame dangaus skliaute - emisinis ūkas IC 410 - plyti už maždaug 12 tūkstančių šviesmečių Vežėjo žvaigždyne. Švytinčio vandenilio dujų debesis yra daugiau negu 100...
Nori žinoti daugiau?


-
Svetainę redaguoja Indrė. Draugai Kumelė.lt.