ASTRONOMIJA: po nuotrauką kasdien
astronomija
pažink Visatą!
- -
     
yraŠios dienos nuotrauka 
 Geriausiai įvertintos nuotraukos
 Visatos enciklopedija
 

Šios dienos nuotrauka

Pažink Visatą! Kiekvieną dieną čia rasi naują mūsų neaprėpiamos Visatos nuotrauką ar piešinį, o kartu ir trumpą profesionalaus astronomo paaiškinimą.

2006 m. rugpjūčio 19 d.

Paspaudę ant vaizdo, parsisiųsite didesnio ryškumo kopiją.
Įvertink nuotrauką! Prieš tai įvertinę 29 lankytojai nusprendė - puiki.
Pažymėkite vieną iš penkių:   prasta puiki  

Tai buvo ne meteoras

Paaiškinimas: Šioje nuotraukoje - ne meteoras, nors dangus fotografuotas praeitą savaitgalį, per smarkiausią Perseidų meteorų liūtį. Amerikiečių astronomų svetainės „Dienos astronominė nuotrauka“ vertėjas į prancūzų kalbą Lorenas Lavederis (Laurent Laveder), kartu su draugais stebėdamas dangų jaukioje, mėnesienos užlietoje paplūdimio stovyklavietėje Tregene (Treguennec), Prancūzijoje, norėjo fotoaparatu ant trikojo įamžinti šviesiuosius Perseidus. Tačiau, tąnakt meteorai nebuvo nei gausūs, nei šviesūs, o šioje nuotraukoje švyti Iridžio (Iridium) ryšio palydovo uodega. Tai gana ilgo išlaikymo nuotrauka (t. y. vienas kadras įrašinėjamas kelias sekundes ir daugiau), todėl, kol palydovas skriejo dangumi atspindėdamas Saulės šviesą, jo kelias nusidriekė tarsi meteoro pėdsakas. Virš romios pakrantės, žvaigždėtame danguje, galite įžiūrėti ir šiauriniame skliaute bildančius Grigo Ratus.

Vaizdo autoriai ir aut. teisės: Laurent Laveder (PhotoAstronomique.net)
Teksto autoriai ir aut. teisės: Robert Nemiroff (MTU) ir Jerry Bonnell (USRA)
Tekstas paruoštas pagal svetainę Astronomy Picture of the Day. Straipsnio šaltinis anglų kalba.
Žymimi: ? - puslapiai šioje svetainėje, nuorodomis tekste - Astronomijos enciklopedijos, Astronomijos istorijos ar kitų svetainių puslapiai lietuvių kalba.

Vakar Vakar

Vakar
Spitzerio Orionas. Nedaug kosminių vaizdų taip žadina vaizduotę kaip Didysis Oriono ūkas - milžiniškas žvaigždžių lopšys maždaug už 1500 šviesmečių nuo mūsų. Dar žymimas M42, ūkas matomas ir paprasta akimi, tačiau...
Rytoj Rytoj

Rytoj
Vestos žemėlapis. Vesta yra milžiniška uola, 500 km skersmens, skriejanti už Marso. Tai vienintelis asteroidas, matomas plika akimi. 1997 m. šį Vestos žemėlapį astronomai sudarė pagal duomenis, gautus iš Hablo (Hubble)...
Nori žinoti daugiau?


-
Svetainę redaguoja Indrė. Draugai Kumelė.lt.