ASTRONOMIJA: po nuotrauką kasdien
astronomija
pažink Visatą!
- -
     
yraŠios dienos nuotrauka 
 Geriausiai įvertintos nuotraukos
 Visatos enciklopedija
 

Šios dienos nuotrauka

Pažink Visatą! Kiekvieną dieną čia rasi naują mūsų neaprėpiamos Visatos nuotrauką ar piešinį, o kartu ir trumpą profesionalaus astronomo paaiškinimą.

2006 m. rugpjūčio 27 d.

Paspaudę ant vaizdo, parsisiųsite didesnio ryškumo kopiją.
Įvertink nuotrauką! Prieš tai įvertinę 55 lankytojai nusprendė - puiki.
Pažymėkite vieną iš penkių:   prasta puiki  

Skersinė spiralinė galaktika NGC 1300

Paaiškinimas: Didžiulė, nuostabi skersinė spiralinė galaktika NGC 1300 tįso maždaug už 70 milijonų šviesmečių Eridano žvaigždyno pakraščiuose. Šis sudėtinė Hablo (Hubble) kosminio teleskopo nuotrauka - viena iš didžiausių darytų pro Hablo teleskopą, fotografuojant tik vieną vienišą galaktiką. NGC 1300 driekiasi daugiau negu 100 tūkstančių šviesmečių. Nuotraukoje įspūdingai ryškiai matyti didžioji centrinė skersė ir milžiniškos spiralinės vijos. Atidžiai ištyrę šios skersinės spiralinės galaktikos vaizdą mokslininkai įžiūrėjo, kad pačiame galaktikos branduolyje irgi yra spiralinių vijų, maždaug 3000 šviesmečių skersmens. Ne taip, kaip kitose spiralinėse galaktikose ir mūsų Galaktikoje, NGC 1300 branduolyje nėra masyvios juodosios bedugnės.

Vaizdo autoriai: Hubble Heritage Team, ESA, NASA
Teksto autoriai ir aut. teisės: Robert Nemiroff (MTU) ir Jerry Bonnell (USRA)
Tekstas paruoštas pagal svetainę Astronomy Picture of the Day. Straipsnio šaltinis anglų kalba.
Žymimi: ? - puslapiai šioje svetainėje, nuorodomis tekste - Astronomijos enciklopedijos, Astronomijos istorijos ar kitų svetainių puslapiai lietuvių kalba.

Vakar Vakar

Vakar
Apolonas 17: VIP vieta. Čiupkite savo raudonus-mėlynus akinius ir pasigrožėkite stereo vaizdu iš Litrovo kraterio Tauro kalnuose Mėnulyje! Raudonų-mėlynų akinių kairė akis turi buti raudono filtro, dešinė - mėlyno. Juos lengva pasigaminti iš...
Rytoj Rytoj

Rytoj
Naujasis Saulės sistemos apibrėžimas: aštuonios planetos. Kiek planetų Saulės sistemoje? Į šį daugelį mokslininkų kamuojantį klausimą pagaliau rastas atsakymas, kurį pateikė Tarptautinė astronomų sąjunga (TAS). Planetų yra aštuonios! Praeitą savaitę TAS nubalsavo už naująjį ...
Nori žinoti daugiau?


-
Svetainę redaguoja Indrė. Draugai Kumelė.lt.