ASTRONOMIJA: po nuotrauką kasdien
astronomija
pažink Visatą!
- -
     
yraŠios dienos nuotrauka 
 Geriausiai įvertintos nuotraukos
 Visatos enciklopedija
 

Šios dienos nuotrauka

Pažink Visatą! Kiekvieną dieną čia rasi naują mūsų neaprėpiamos Visatos nuotrauką ar piešinį, o kartu ir trumpą profesionalaus astronomo paaiškinimą.

2006 m. spalio 10 d.

Paspaudę ant vaizdo, parsisiųsite didesnio ryškumo kopiją.
Įvertink nuotrauką!
Pažymėkite vieną iš penkių:   prasta puiki  

Atspindžio ūkai Šienpjovių žvaigždyne

Paaiškinimas: Beribiame Oriono molekuliniame debesyje, Šienpjovių (Oriono) žvaigždyne, ypač gerai pastebimi keli šviesūs žydri ūkai. Šioje nuotraukoje nufotografuoti du labiausiai į aki krintantys atspindžio ūkai - dulkių debesys, atspindintys ir išsklaidantys juose slypinčių šviesių žvaigždžių šviesą. Labiau žymus yra nuotraukos centre įsitaisęs ūkas M78, astronomų į katalogus įtrauktas prieš daugiau negu 200 metų. Viršutiniame kairiajame kampe yra mažiau nusipelnęs NGC 2071. Ši nuotrauka fotografuota pro Mejalo (Mayall) 4 metrų skersmens teleskopą Kit Pyko (Kitt Peak) observatorijoje, Arizonoje, JAV. Astronomai ir toliau tiria šiuos atspindžio ūkus norėdami daugiau sužinoti apie žvaigždžių gimimą juose. Oriono grupė nusidriekusi už 1500 šviesmečių nuo mūsų per beveik visą Šienpjovių žvaigždyną, kartu su Didžiuoju Oriono ir Arklio Galvos ūkais.

Vaizdo autoriai ir aut. teisės: T. Rector (U. Alaska Anchorage), H. Schweiker, NOAO, AURA, NSF
Teksto autoriai ir aut. teisės: Robert Nemiroff (MTU) ir Jerry Bonnell (USRA)
Tekstas paruoštas pagal svetainę Astronomy Picture of the Day. Straipsnio šaltinis anglų kalba.
Žymimi: ? - puslapiai šioje svetainėje, nuorodomis tekste - Astronomijos enciklopedijos, Astronomijos istorijos ar kitų svetainių puslapiai lietuvių kalba.

Vakar Vakar

Vakar
Marsaeigio prie Viktorijos kraterio nuotrauka iš orbitos. Neįprastą dėmelę astronomai atrado Marse, kuri, kaip manoma, nėra marsietiškos kilmės. Ta dėmelė juda, ir šiuo metu spėjama, kad tai - robotas, kurį sukūrė protingi ateiviai iš kitos planetos....
Rytoj Rytoj

Rytoj
Markarijano galaktikų grandinė. Per pačią Mergelės galaktikų spiečiaus širdį nutįsusi nepaprasta galaktikų vora, vadinama Markarijano galaktikų grandine. Šioje nuotraukoje grandinė driekiasi nuo apačioje, dešinėje, kabančių dviejų didžiulių, bet blankių, lęšiškų galaktikų...
Nori žinoti daugiau?


-
Svetainę redaguoja Indrė. Draugai Kumelė.lt.