ASTRONOMIJA: po nuotrauką kasdien
astronomija
pažink Visatą!
- -
     
yraŠios dienos nuotrauka 
 Geriausiai įvertintos nuotraukos
 Visatos enciklopedija
 

Šios dienos nuotrauka

Pažink Visatą! Kiekvieną dieną čia rasi naują mūsų neaprėpiamos Visatos nuotrauką ar piešinį, o kartu ir trumpą profesionalaus astronomo paaiškinimą.

2006 m. spalio 19 d.

Paspaudę ant vaizdo, parsisiųsite didesnio ryškumo kopiją.
Įvertink nuotrauką! Prieš tai įvertinę 23 lankytojai nusprendė - puiki.
Pažymėkite vieną iš penkių:   prasta puiki  

Kometa SVAN susitinka galaktiką

Paaiškinimas: Šis stulbinantis kosminis paveikslas nufotografuotas spalio 9 d. Jame melsvai žalia kometos SVAN galva išdidžiai žvelgia į spiralinę galaktiką NGC 5005 šiaurinio dangaus skliauto Skalikų žvaigždyne. Tuo metu kometa skriejo vos už 9 šviesos minučių nuo Žemės, o galaktika - už 60 milijonų šviesmečių. Kometa SVAN (dar žymima C/2006 M4) vardą gavo iš aplink Saulę skriejančios NASA ir ESA (Europos kosmoso agentūros) Saulės heliosferos observatorijos (SOHO) Saulės vėjo anizotropijos įrangos SVAN (SWAN, sutrumpinta iš Solar Wind Anisotropies), kurios darytose nuotraukose ir buvo pirmą kartą pastebėta. Sukdama lanką aplink Saulę kometa jau pasuko link atviros Visatos, bet dar prieš tai, spalio 24 d., pralėks arčiausiai Žemės. Pro žiūronus ar nedidelį teleskopą šiaurinio Žemės pusrutulio smalsuoliai gali dar rasti kometą virš šiaurės vakarų horizonto, netoli Grįžulo Ratų ienų, neilgai trukus po saulėlydžio.

Vaizdo autoriai ir aut. teisės: Andrea Tamanti
Teksto autoriai ir aut. teisės: Robert Nemiroff (MTU) ir Jerry Bonnell (USRA)
Tekstas paruoštas pagal svetainę Astronomy Picture of the Day. Straipsnio šaltinis anglų kalba.
Žymimi: ? - puslapiai šioje svetainėje, nuorodomis tekste - Astronomijos enciklopedijos, Astronomijos istorijos ar kitų svetainių puslapiai lietuvių kalba.

Vakar Vakar

Vakar
Burbulas. Kas sukūrė šį milžinišką kosminį burbulą? Vaiduoklį primenantį Burbulo planetiškąjį ūką (žymimą NGC 7635), išpūtė nuo masyvios, viduje tūnančios žvaigždės pučiantis žvaigždinis vėjas. Kad stulbinančias kosminio burbulo ir jo...
Rytoj Rytoj

Rytoj
Krevetės ūkas. Į pietus nuo Antario, ūkų gausiame Skorpiono žvaigždyne, rymo emisinis ūkas IC 4628. Netoliese esančios karštos, masyvios, vos kelių milijonų metų amžiaus, jaunos žvaigždės švitina ūką žmogui nematoma ultravioletine...
Nori žinoti daugiau?


-
Svetainę redaguoja Indrė. Draugai Kumelė.lt.