ASTRONOMIJA: po nuotrauką kasdien
astronomija
pažink Visatą!
- -
     
yraŠios dienos nuotrauka 
 Geriausiai įvertintos nuotraukos
 Visatos enciklopedija
 

Šios dienos nuotrauka

Pažink Visatą! Kiekvieną dieną čia rasi naują mūsų neaprėpiamos Visatos nuotrauką ar piešinį, o kartu ir trumpą profesionalaus astronomo paaiškinimą.

2006 m. spalio 31 d.

Paspaudę ant vaizdo, parsisiųsite didesnio ryškumo kopiją.
Įvertink nuotrauką! Prieš tai įvertinę 26 lankytojai nusprendė - puiki.
Pažymėkite vieną iš penkių:   prasta puiki  

Vaiduokliškas ūkas SH2-136

Paaiškinimas: Atrodytų, tarsi tamsusis ūkas SH2-136 nuolat vaidenasi. Sudėtingi žvaigždėdaros vyksmai kuria įvairių dydžių ir pavidalų dulkių debesis, kurie Žemės gyventojo akiai primena vaiduoklį (dešinėje), besivejantį žmones. Senų senovėje, kartą metuose, žmonės persirengdavo įvairiomis pabaisomis ir taip tikėdavo atbaidą mirties dvasias. Iš tokių švenčių atsirado mūsų dienomis linksmai (ypač JAV) sutinkamos Visų šventųjų dienos išvakarės (Halloween). Nuo 5 a. prieš Kristų šiaurės pusrutulyje Visų šventųjų dienos išvakares žmonės minėdavo kaip dieną, metų ketvirtyje stovinčią pusiaukelėje tarp rudens lygiadienio (kada diena lygi nakčiai) ir žiemos saulėgrįžos (kada ilgiausia naktis). Tačiau mūsų laikų kalendoriuje tikroji ketvirčio pusė bus tik kitą savaitę. Iš senovės mūsų dienas pasiekė ir kitų vidurketvirčių šventės: Grabnyčios (amer. Švilpiko diena) ir Užgavėnės (lietuvių) arba raganų vestuvių Valpurgijos naktis (vokiečių).

Vaizdo autoriai: Adam Block, NOAO, AURA, NSF
Teksto autoriai ir aut. teisės: Robert Nemiroff (MTU) ir Jerry Bonnell (USRA)
Tekstas paruoštas pagal svetainę Astronomy Picture of the Day. Straipsnio šaltinis anglų kalba.
Žymimi: ? - puslapiai šioje svetainėje, nuorodomis tekste - Astronomijos enciklopedijos, Astronomijos istorijos ar kitų svetainių puslapiai lietuvių kalba.

Vakar Vakar

Vakar
Veneros ir Mėnuo pjautuvai. Gerai įsižiūrėkite! Už plonyčių debesų draiskanų slepiasi vos įžiūrimi grakštūs pjautuvai, iš tiesų esantys toli toli nuo mūsų. Tai Mėnulis ir Venera. Tiek Mėnulis, tiek Venera pakankamai ryškūs įžiūrėti...
Rytoj Rytoj

Rytoj
Makmurdo panorama Marse. Tokį vaizdą išvydo robotas marsaeigis „Dvasia“ (Spirit) savo 1000-ąją dieną klajonių po Marsą, nors kadaise jam dirbti buvo numatyta vos 90 dienų. Marsaeigis tolimojoje planetoje užsibuvo gyvas tiek ilgai,...
Nori žinoti daugiau?


-
Svetainę redaguoja Indrė. Draugai Kumelė.lt.