ASTRONOMIJA: po nuotrauką kasdien
astronomija
pažink Visatą!
- -
     
yraŠios dienos nuotrauka 
 Geriausiai įvertintos nuotraukos
 Visatos enciklopedija
 

Šios dienos nuotrauka

Pažink Visatą! Kiekvieną dieną čia rasi naują mūsų neaprėpiamos Visatos nuotrauką ar piešinį, o kartu ir trumpą profesionalaus astronomo paaiškinimą.

2006 m. lapkričio 7 d.

Paspaudę ant vaizdo, parsisiųsite didesnio ryškumo kopiją.
Įvertink nuotrauką! Prieš tai įvertinę 24 lankytojai nusprendė - puiki.
Pažymėkite vieną iš penkių:   prasta puiki  

Janas – bulviagalvis Saturno palydovas

Paaiškinimas: Janas yra vienas keisčiausių Saturno palydovų. Visų pirma, jis keliauja neįprastai – kartu su Epimetėjumi skrieja beveik ta pačia orbita, nutolęs maždaug 50 km. nuo brolio ir nuolat keisdamasis su juo vietomis. Janas, nors truputį didesnis už Epimetėjų, pavidalu primena bulvę ir išilgai yra vos 190 kilometrų skersmens. Antra, Janą nukloję vien tik dideli krateriai ir keistai nematyti mažųjų. Gali būti, kad dėl to kaltos smulkios dulkės, nusėjusios visą palydovo paviršių, panašiai kaip, manoma, ir Pandorą su Telesta. Šioje rugsėjo pabaigoje nufotografuotoje nuotraukoje bulviagalvio Jano užnugaryje matyti viršutiniai Saturno debesų sluoksniai.

Vaizdo autoriai: CICLOPS, JPL, ESA, NASA
Teksto autoriai ir aut. teisės: Robert Nemiroff (MTU) ir Jerry Bonnell (USRA)
Tekstas paruoštas pagal svetainę Astronomy Picture of the Day. Straipsnio šaltinis anglų kalba.
Žymimi: ? - puslapiai šioje svetainėje, nuorodomis tekste - Astronomijos enciklopedijos, Astronomijos istorijos ar kitų svetainių puslapiai lietuvių kalba.

Vakar Vakar

Vakar
Vaiduokliška kometos SVAN uodega. Kaip susidarė tokia kometos SVAN (SWAN, sutrumpinta iš Solar Wind Anisotropies) uodega? Ši nuotrauka fotografuota praeitą savaitę iš Kalifornijos, JAV. Praeitą mėnesį netikėtai nušvitusi ir tapusi matoma net ir...
Rytoj Rytoj

Rytoj
Leonidai ir Leika. Nuostabus vaizdas iš Kreuso (Creus) kyšulio, šiaurės Ispanijoje, ryčiausio Pirėnų (Iberijos) pusiasalio taško, driekiasi į dangų virš Viduržemio jūros, išraižytą leonidų meteorų liūties 2002 m. Šis vaizdas sudėtas iš...
Nori žinoti daugiau?


-
Svetainę redaguoja Indrė. Draugai Kumelė.lt.