ASTRONOMIJA: po nuotrauką kasdien
astronomija
pažink Visatą!
- -
     
yraŠios dienos nuotrauka 
 Geriausiai įvertintos nuotraukos
 Visatos enciklopedija
 

Šios dienos nuotrauka

Pažink Visatą! Kiekvieną dieną čia rasi naują mūsų neaprėpiamos Visatos nuotrauką ar piešinį, o kartu ir trumpą profesionalaus astronomo paaiškinimą.

2006 m. lapkričio 21 d.

Paspaudę ant vaizdo, parsisiųsite didesnio ryškumo kopiją.
Įvertink nuotrauką! Prieš tai įvertinę 11 lankytojų nusprendė - puiki.
Pažymėkite vieną iš penkių:   prasta puiki  

Leonidai virš Švedijos

Paaiškinimas: Praėjusį savaitgalį maži tolimosios kometos trupiniai nušvietė Žemės planetos dangų. Tai buvo leonidų meteorų liūtis, nors ir gerokai silpnesnė nei prieš kelis metus. Kaip ten bebūtų, kai kurie prisiekę meteorų stebėtojai pranešė, kad smarkiausiu krentančių žvaigždžių metu buvo galima išvysti po meteorą kas minutę. Leonidų meteorų liūtis atsiranda dėl Tempelio-Tutlio (Tempel-Tuttle) kometos, kuri kas 33 metus sugrįždama į vidinę Saulės sistemą (viduje Žemės orbitos) savo kelyje palieka smiltelės dydžio dalelių. Kai Žemė kerta kometos pėdsakų juostą, besisukančią aplink Saulę, danguje nušvinta meteorais virtusios degančios dalelės, kadaise priklausiusios kometai. Ši nuotrauka buvo fotografuota prieš dvi dienas anksti ryte virš Valentunos (Vallentuna) miestelio, Švedijoje. Nors meteorų liūčių smarkumą sunku numatyti ar nuspėti, astronomai tikisi, kad aurigidų (Vežėjo žvaigždyno) meteorų liūtis kitų metų rugsėjį bus neįprastai gausi ryškių meteorų.

Vaizdo autoriai ir aut. teisės: P-M Hedén
Teksto autoriai ir aut. teisės: Robert Nemiroff (MTU) ir Jerry Bonnell (USRA)
Tekstas paruoštas pagal svetainę Astronomy Picture of the Day. Straipsnio šaltinis anglų kalba.
Žymimi: ? - puslapiai šioje svetainėje, nuorodomis tekste - Astronomijos enciklopedijos, Astronomijos istorijos ar kitų svetainių puslapiai lietuvių kalba.

Vakar Vakar

Vakar
Šienpjovių ūko sruogos. Didysis ūkas Oriono (liet. Šienpjovių) žvaigždyne, begaliniai žvaigždėdaros plotai netoliese, galbūt yra žymiausias iš visų astronominių ūkų. Čia švytinčios dujos supa karštas jaunas žvaigždes milžiniško tarpžvaigždinio molekulinio debesies pakraščiuose,...
Rytoj Rytoj

Rytoj
Daugiakaušė žemsemė Žemės planetoje. Prašome palaukti, kol viena didžiausių pasaulyje važiuojančių mašinų kirs sankryžą. Šioje nuotraukoje nufotografuota daugiakaušė žemsemė naudojama pažangiuose žemės kasybos darbuose. Tokios mašinos leidžia žmonijai gauti iškasenų ir žymiai keisti...
Nori žinoti daugiau?


-
Svetainę redaguoja Indrė. Draugai Kumelė.lt.