ASTRONOMIJA: po nuotrauką kasdien
astronomija
pažink Visatą!
- -
     
yraŠios dienos nuotrauka 
 Geriausiai įvertintos nuotraukos
 Visatos enciklopedija
 

Šios dienos nuotrauka

Pažink Visatą! Kiekvieną dieną čia rasi naują mūsų neaprėpiamos Visatos nuotrauką ar piešinį, o kartu ir trumpą profesionalaus astronomo paaiškinimą.

2006 m. gruodžio 4 d.

Paspaudę ant vaizdo, parsisiųsite didesnio ryškumo kopiją.
Įvertink nuotrauką! Prieš tai įvertinę 18 lankytojų nusprendė - puiki.
Pažymėkite vieną iš penkių:   prasta puiki  

Filmas apie aktyviąją Saulę

Paaiškinimas: Karštų dujų sruogos net ir paprastą dieną švirkščia Saulės paviršiuje. Neseniai naujasis japonų Hinode palydovas, paleistas rugsėjo pabaigoje, šias nenurimstančias audras nufilmavo nepaprastai aiškiai. Ties horizontu matyti, kaip aktyviosios sritys apie Saulės dėmę spjaudo karštą plazmą, tekančią išilgai magnetinio lauko linijų, ir krenta atgal į kaimynines mūsų gimtosios žvaigždės atmosferos sritis. Šviesesnės sritys karštesnės ir aktyvesnės. Visur aplink matyti kunkuliuojančios granulės ir nepailstanti aktyvi Saulės fotosfera. Šis sutartinių spalvų filmas apima 8 tūkstančių kilometrų Saulės plotą. Čia matote tik vieną kadrą. Visą aktyviosios Saulės filmą galite išvysti parsisiuntę iš čia arba iš čia (Failo dydis – 15,9 MB).

Vaizdo autoriai: Solar Optical Telescope, Hinode Satellite, JAXA
Teksto autoriai ir aut. teisės: Robert Nemiroff (MTU) ir Jerry Bonnell (USRA)
Tekstas paruoštas pagal svetainę Astronomy Picture of the Day. Straipsnio šaltinis anglų kalba.
Žymimi: ? - puslapiai šioje svetainėje, nuorodomis tekste - Astronomijos enciklopedijos, Astronomijos istorijos ar kitų svetainių puslapiai lietuvių kalba.

Vakar Vakar

Vakar
Fobas – pasmerktasis Marso palydovas. Palydovas pasmerktas. Marsas, graikų karo dievo vardą nešiojanti planeta, turi du nedidelius palydovus – Fobą ir Deimą, pavadintus graikų mitologijos išgąsčio ir baimės dievų vardais. Gali būti, kad...
Rytoj Rytoj

Rytoj
Žvaigždėdaros sritis NGC 6357. Dėl nežinomų priežasčių NGC 6357 viduje kuriasi vienos masyviausių iš visų kada nors atrastų žvaigždžių. Netoli geriau pastebimo Katės Pėdutės ūko išsiliejusioje žvaigždėdaros srityje NGC 6357 slepiasi padrikasis...
Nori žinoti daugiau?


-
Svetainę redaguoja Indrė. Draugai Kumelė.lt.