ASTRONOMIJA: po nuotrauką kasdien
astronomija
pažink Visatą!
- -
     
yraŠios dienos nuotrauka 
 Geriausiai įvertintos nuotraukos
 Visatos enciklopedija
 

Šios dienos nuotrauka

Pažink Visatą! Kiekvieną dieną čia rasi naują mūsų neaprėpiamos Visatos nuotrauką ar piešinį, o kartu ir trumpą profesionalaus astronomo paaiškinimą.

2006 m. gruodžio 21 d.

Paspaudę ant vaizdo, parsisiųsite didesnio ryškumo kopiją.
Įvertink nuotrauką! Prieš tai įvertinę 26 lankytojai nusprendė - puiki.
Pažymėkite vieną iš penkių:   prasta puiki  

Minotauras auštant

Paaiškinimas: Praeitą sekmadienį spalvotame auštančios dienos danguje JAV pakrantėje bolavo Mėnulis ir Minotauro raketa, kylanti į žemą orbitą aplink Žemę. 7 va. ryto iš NASA Volepso aikštelės (Wallops Flight Facility), Virdžinijos valstijos pakrantėje, rytuose, paleista karinio oro laivyno keturių pakopų Minotauro I raketa. Šioje plačiakampėje nuotraukoje skriejanti į rytus raketa matyti besiraizgančios dūmų gyvatės gale, o blyškus Mėnulio pjautuvas – viršutiniame kairiajame kampe. Nuotrauka buvo fotografuota iš Aleksandrijos miestelio, Virdžinijos valstijoje, maždaug už 100 mylių (160 km) į šiaurės vakarus nuo Volepso salos. Skrydžiai iš Volepso pakilimo aikštelės į orbitą gana reti. Paskutiniai du buvo 1995 ir 1985 m. Todėl daug anksti rytą atsikėlusių žmonių tąkart stebėjo dangų. Raketa į orbitą iškėlė karinio oro laivyno tyrimų laboratorijos TacSat-2 palydovą ir NASA GeneSat-1 mažąjį palydovą.

Vaizdo autoriai ir aut. teisės: Geoff Chester
Teksto autoriai ir aut. teisės: Robert Nemiroff (MTU) ir Jerry Bonnell (USRA)
Tekstas paruoštas pagal svetainę Astronomy Picture of the Day. Straipsnio šaltinis anglų kalba.
Žymimi: ? - puslapiai šioje svetainėje, nuorodomis tekste - Astronomijos enciklopedijos, Astronomijos istorijos ar kitų svetainių puslapiai lietuvių kalba.

Vakar Vakar

Vakar
Žvaigždėdaros sritis NGC 6357. Dėl nežinomų priežasčių NGC 6357 viduje kuriasi vienos masyviausių iš visų kada nors atrastų žvaigždžių. Netoli geriau pastebimo Katės Pėdutės ūko išsiliejusioje žvaigždėdaros srityje NGC 6357 slepiasi padrikasis...
Rytoj Rytoj

Rytoj
Saulės vaizdai iš Stereo A. Gruodžio 22 d. 0 val. 22 min. Pasauliniu laiku (UT, Universal Time), t.y. 2 val. 22 min. Lietuvos laiku, Saulė pasiekė patį pietinį tašką Žemės danguje, taip žengdama paskutinį...
Nori žinoti daugiau?


-
Svetainę redaguoja Indrė. Draugai Kumelė.lt.