ASTRONOMIJA: po nuotrauką kasdien
astronomija
pažink Visatą!
- -
     
yraŠios dienos nuotrauka 
 Geriausiai įvertintos nuotraukos
 Visatos enciklopedija
 

Šios dienos nuotrauka

Pažink Visatą! Kiekvieną dieną čia rasi naują mūsų neaprėpiamos Visatos nuotrauką ar piešinį, o kartu ir trumpą profesionalaus astronomo paaiškinimą.

2006 m. gruodžio 23 d.

Paspaudę ant vaizdo, parsisiųsite didesnio ryškumo kopiją.
Įvertink nuotrauką! Prieš tai įvertinę 27 lankytojai nusprendė - gera.
Pažymėkite vieną iš penkių:   prasta puiki  

Analema ir didingojo Dzeuso šventykla

Paaiškinimas: Analema vadinama aštuoniukė, kurią nubrėžia Saulė, jeigu ją danguje žymėtumėme tuo pačiu paros laiku vienerius metus, Žemei besisukant aplink savo žvaigždę. Čia matote sudėtas į vieną 47-ias atskiras dangaus nuotraukas (ir dar vieną – Žemės), fotografuotas viename kadre, kad galėtumėte stebėti metinį Saulės judėjimą nuo 2003 m. kovo 30 d. iki 2004 m. kovo 30 d. Priekyje – vyriausiojo Olimpo dievo Dzeuso senovinės šventyklos Atėnuose, Graikijoje, įspūdingos korintinės kolonos. Pačiame viršutiniame ir pačiame apatiniame šviesos skrituliukuose – saulėgrįžos, kaip ir ta, kuri būna gruodžio 22 d. 0 val. 22 minutės Pasauliniu laiku (UT, Universal Time). Saulės kelias danguje virsta nelygia aštuoniuke todėl, kad Žemė sukasi planetos ašimi pasvirusi į ekliptikos plokštumą ir kad skrieja nevienodu greičiu orbitoje.

Vaizdo autoriai ir aut. teisės: Anthony Ayiomamitis
Teksto autoriai ir aut. teisės: Robert Nemiroff (MTU) ir Jerry Bonnell (USRA)
Tekstas paruoštas pagal svetainę Astronomy Picture of the Day. Straipsnio šaltinis anglų kalba.
Žymimi: ? - puslapiai šioje svetainėje, nuorodomis tekste - Astronomijos enciklopedijos, Astronomijos istorijos ar kitų svetainių puslapiai lietuvių kalba.

Vakar Vakar

Vakar
Saulės vaizdai iš Stereo A. Gruodžio 22 d. 0 val. 22 min. Pasauliniu laiku (UT, Universal Time), t.y. 2 val. 22 min. Lietuvos laiku, Saulė pasiekė patį pietinį tašką Žemės danguje, taip žengdama paskutinį...
Rytoj Rytoj

Rytoj
Gandai apie nepažįstamąją mūsų Visatą. Prieš aštuonerius metus pirmą kartą mokslininkai įrodė, kad didžioji mūsų Visatos energijos dalis slypi ne žvaigždėse ir galaktikose, bet yra susijusi su pačia erdve ir jos savybėmis. Kosmologų kalba...
Nori žinoti daugiau?


-
Svetainę redaguoja Indrė. Draugai Kumelė.lt.