ASTRONOMIJA: po nuotrauką kasdien
astronomija
pažink Visatą!
- -
     
yraŠios dienos nuotrauka 
 Geriausiai įvertintos nuotraukos
 Visatos enciklopedija
 

Šios dienos nuotrauka

Pažink Visatą! Kiekvieną dieną čia rasi naują mūsų neaprėpiamos Visatos nuotrauką ar piešinį, o kartu ir trumpą profesionalaus astronomo paaiškinimą.

2006 m. gruodžio 25 d.

Paspaudę ant vaizdo, parsisiųsite didesnio ryškumo kopiją.
Įvertink nuotrauką! Prieš tai įvertinę 42 lankytojai nusprendė - puiki.
Pažymėkite vieną iš penkių:   prasta puiki  

Atnaujinama Tarptautinė kosminė stotis

Paaiškinimas: Tarptautinė kosminė stotis (International Space Station) bus didžiausias iš visų, žmonių kada nors sumeistrautų ir virš Žemės skriejančių, objektų. Stotis tokia didžiulė, kad ją visą vienų metų nuskraidinti į kosmosą buvo neįmanomą. Šią milžinę astronautai stato po truputį, dideles sekcijas atskraidindami kosminėmis šaudyklėmis (šatlais). Atskiroms stoties dalims sujungti į vieną tvirtą statinį, o tai pat elektros ir aušinimo skysčių tinklams, reikalingi statramsčiai. Jie didžiuliai: daugiau negu 15 metrų ilgio ir daugiau negu 10 tonų svorio. Šio mėnesio pradžioje fotografuotoje nuotraukoje matote astronautus – amerikietį Robertą L. Kurbymą (Robert L. Curbeam) ir švedą Kristerį Faglesangą (Christer Fuglesang) – tvirtinančius naują statramsčio sekciją prie stoties ir besiruošiančius atnaujinti elektros tinklą.

Vaizdo autoriai: STS-116 Shuttle Crew, NASA
Teksto autoriai ir aut. teisės: Robert Nemiroff (MTU) ir Jerry Bonnell (USRA)
Tekstas paruoštas pagal svetainę Astronomy Picture of the Day. Straipsnio šaltinis anglų kalba.
Žymimi: ? - puslapiai šioje svetainėje, nuorodomis tekste - Astronomijos enciklopedijos, Astronomijos istorijos ar kitų svetainių puslapiai lietuvių kalba.

Vakar Vakar

Vakar
Gandai apie nepažįstamąją mūsų Visatą. Prieš aštuonerius metus pirmą kartą mokslininkai įrodė, kad didžioji mūsų Visatos energijos dalis slypi ne žvaigždėse ir galaktikose, bet yra susijusi su pačia erdve ir jos savybėmis. Kosmologų kalba...
Rytoj Rytoj

Rytoj
Atošvaistė. Jeigu labai atidžiai įsižiūrėtumėte, galėtumėte išvysti atošvaistę. Šis blausus Saulės priešpriešinis švytėjimas naktį matomas tik visiškai tamsiame danguje. Atošvaistė – tai Saulės šviesa, išsisklaidžiusi po mažas tarpžvaigždinių dulkių daleles....
Nori žinoti daugiau?


-
Svetainę redaguoja Indrė. Draugai Kumelė.lt.