ASTRONOMIJA: po nuotrauką kasdien
astronomija
pažink Visatą!
- -
     
yraŠios dienos nuotrauka 
 Geriausiai įvertintos nuotraukos
 Visatos enciklopedija
 

Šios dienos nuotrauka

Pažink Visatą! Kiekvieną dieną čia rasi naują mūsų neaprėpiamos Visatos nuotrauką ar piešinį, o kartu ir trumpą profesionalaus astronomo paaiškinimą.

2006 m. gruodžio 26 d.

Paspaudę ant vaizdo, parsisiųsite didesnio ryškumo kopiją.
Įvertink nuotrauką! Prieš tai įvertinę 18 lankytojų nusprendė - gera.
Pažymėkite vieną iš penkių:   prasta puiki  

Atošvaistė

Paaiškinimas: Jeigu labai atidžiai įsižiūrėtumėte, galėtumėte išvysti atošvaistę. Šis blausus Saulės priešpriešinis švytėjimas naktį matomas tik visiškai tamsiame danguje. Atošvaistė – tai Saulės šviesa, išsisklaidžiusi po mažas tarpžvaigždinių dulkių daleles. Šios maždaug milimetro skersmens dalelės yra asteroidų nuolaužos, skriejančios ekliptikos plokštumoje, kaip ir mūsų planeta. Čia atošvaistė nufotografuota Žuvų žvaigždyne. Ją galima atskirti nuo Zodiako šviesos pagal didelį atspindžio kampą. Dieną panašų reiškinį – Saulės aureolę, atsispindinčią nuo oro dalelių ar debesų – galima išvysti iš lėktuvo žvelgiant į priešingą Saulei pusę.

Vaizdo autoriai ir aut. teisės: Jimmy Westlake (Colorado Mountain College)
Teksto autoriai ir aut. teisės: Robert Nemiroff (MTU) ir Jerry Bonnell (USRA)
Tekstas paruoštas pagal svetainę Astronomy Picture of the Day. Straipsnio šaltinis anglų kalba.
Žymimi: ? - puslapiai šioje svetainėje, nuorodomis tekste - Astronomijos enciklopedijos, Astronomijos istorijos ar kitų svetainių puslapiai lietuvių kalba.

Vakar Vakar

Vakar
Atnaujinama Tarptautinė kosminė stotis. Tarptautinė kosminė stotis (International Space Station) bus didžiausias iš visų, žmonių kada nors sumeistrautų ir virš Žemės skriejančių, objektų. Stotis tokia didžiulė, kad ją visą vienų metų nuskraidinti...
Rytoj Rytoj

Rytoj
Emisinis ūkas IC 5067 iš arti. Įspūdingame dangaus paveiksle matyti šviesus emisinio ūko IC 5067, praminto Pelikano ūku, kraštas. Pelikano ūkas pats priklauso dideliam, daugialypiam žvaigždėdaros regionui, nutolusiam maždaug 2 tūkstančius šviesmečių baltasparnės Gulbės žvaigždyne....
Nori žinoti daugiau?


-
Svetainę redaguoja Indrė. Draugai Kumelė.lt.