ASTRONOMIJA: po nuotrauką kasdien
astronomija
pažink Visatą!
- -
     
yraŠios dienos nuotrauka 
 Geriausiai įvertintos nuotraukos
 Visatos enciklopedija
 

Šios dienos nuotrauka

Pažink Visatą! Kiekvieną dieną čia rasi naują mūsų neaprėpiamos Visatos nuotrauką ar piešinį, o kartu ir trumpą profesionalaus astronomo paaiškinimą.

2007 m. sausio 3 d.

Paspaudę ant vaizdo, parsisiųsite didesnio ryškumo kopiją.
Įvertink nuotrauką! Prieš tai įvertinę 34 lankytojai nusprendė - gera.
Pažymėkite vieną iš penkių:   prasta puiki  

Dvidešimt pilnačių

Paaiškinimas: Šios nakties pilnaties proga, pirmosios 2007-aisiais metais, pateikiame šias dvidešimt nuotraukų. Pradedant nuo viršutinės kairiosios iki apatinės dešiniosios nuotraukos išrikiuoti mūsų planetos palydovo vaizdai, fotografuoti kiekvieną pilnatį nuo 2005 m. gegužės iki 2006 m. gruodžio. Pilnatys čia išrikiuotos to paties mastelio, taigi skirtingi Mėnulio dydžiai yra tikri – palyginkite pvz. 2006 m. pradžios ir pabaigos nuotraukas. Nors kartais žmonėms atrodo, kad Mėnulis padidėja būdamas arti horizonto, tačiau iš tikrųjų palydovo, skriejančio nevisai apskrita orbita, dydžiai skiriasi priklausomai nuo jo atstumo iki Žemės. Geriau įsižiūrėjus galima išvysti ir Mėnulio svyravimą, vadinamą libracija – tai yra tai, kad Mėnulis ne visada mums atsukęs tą pačią savo rutulio pusę.

Vaizdo autoriai ir aut. teisės: Laurent Laveder (PhotoAstronomique.net)
Teksto autoriai ir aut. teisės: Robert Nemiroff (MTU) ir Jerry Bonnell (USRA)
Tekstas paruoštas pagal svetainę Astronomy Picture of the Day. Straipsnio šaltinis anglų kalba.
Žymimi: ? - puslapiai šioje svetainėje, nuorodomis tekste - Astronomijos enciklopedijos, Astronomijos istorijos ar kitų svetainių puslapiai lietuvių kalba.

Vakar Vakar

Vakar
Šviesa iš pirmųjų žvaigždžių. Kaip atrodė pirmosios žvaigždės? Niekas iki šiol nežino. Mūsų Saulė yra ne iš pirmosios kartos žvaigždžių. Ir net ne iš antrosios. Pirmosios žvaigždės, manoma, gimė prieš maždaug 13 milijardų...
Rytoj Rytoj

Rytoj
Grįžulo Ratai. Ar matėte jį? Tokį klausimą dažniausiai išgirsite apie patį žinomiausią šiaurinio dangaus skliauto žvaigždyną – Grįžulo Ratus. Tai žvaigždynas, kurį matė ir tikėtina matys dar daugelis žmonių kartų....
Nori žinoti daugiau?


-
Svetainę redaguoja Indrė. Draugai Kumelė.lt.