ASTRONOMIJA: po nuotrauką kasdien
astronomija
pažink Visatą!
- -
     
yraŠios dienos nuotrauka 
 Geriausiai įvertintos nuotraukos
 Visatos enciklopedija
 

Šios dienos nuotrauka

Pažink Visatą! Kiekvieną dieną čia rasi naują mūsų neaprėpiamos Visatos nuotrauką ar piešinį, o kartu ir trumpą profesionalaus astronomo paaiškinimą.

2007 m. sausio 12 d.

Paspaudę ant vaizdo, parsisiųsite didesnio ryškumo kopiją.
Įvertink nuotrauką! Prieš tai įvertinę 13 lankytojų nusprendė - gera.
Pažymėkite vieną iš penkių:   prasta puiki  

Pakabas

Paaiškinimas: Ar šis Pakabas yra žvaigždžių spiečius? Astronomai beveik visą praeitą šimtmetį ginčijosi, ar šis kosminis pakabas, matomas pro žiūronus, yra gravitacijos susietas padrikasis spiečius, ar tik atsitiktinai toje vietoje mums matomų žvaigždžių grupelė. Danguje šalia viena kitos spindinčių, tačiau nesusijusių žvaigždžių grupės vadinamos asterizmais – tokie yra Didieji Grįžulo Ratai. Tačiau neseniai astronomai Pakabo žvaigždes kiek įmanoma tiksliau išmatavo iš kelių Žemės orbitos aplink Saulę vietų ir nustatė, kad skirtingi kampiniai poslinkiai tikėtina rodo šias žvaigždes esant tiesiog asterizmu. Paprastai žymima kaip Kolinderis 399 (Collinder 399), šviesi Pakabo žvaigždžių grupelė danguje užima daugiau negu Mėnulio pilnaties plotą Laputės žvaigždyne. Dešiniajame nuotraukos krašte matyti padrikasis spiečius NGC 6802.

Vaizdo autoriai ir aut. teisės: Frank Barrett (Celestial Wonders)
Teksto autoriai ir aut. teisės: Robert Nemiroff (MTU) ir Jerry Bonnell (USRA)
Tekstas paruoštas pagal svetainę Astronomy Picture of the Day. Straipsnio šaltinis anglų kalba.
Žymimi: ? - puslapiai šioje svetainėje, nuorodomis tekste - Astronomijos enciklopedijos, Astronomijos istorijos ar kitų svetainių puslapiai lietuvių kalba.

Vakar Vakar

Vakar
Erelio ūkas infraraudonojoje šviesoje. Regimojoje šviesoje visa tai žemiečiams primena erelio pavidalą. Neseniai šį dangaus plotą didžiausia iki šiol skiriamąja geba infraraudonojoje šviesoje nufotografavo orbitoje aplink Žemę skriejantis Spitzerio (Spitzer) kosminis teleskopas....
Rytoj Rytoj

Rytoj
Kometa virš Krokuvos. Šviesioji Maknoto kometa (McNaught arba C/2006 P1) puošė sutemų dangų šią savaitę. Daug kas ją matė ir kalbėjo susižavėję. Andžejus Savovas (Andrzej Sawow) šią dangaus nuotrauką trečiadienį nufotografavo virš...
Nori žinoti daugiau?


-
Svetainę redaguoja Indrė. Draugai Kumelė.lt.