ASTRONOMIJA: po nuotrauką kasdien
astronomija
pažink Visatą!
- -
     
yraŠios dienos nuotrauka 
 Geriausiai įvertintos nuotraukos
 Visatos enciklopedija
 

Šios dienos nuotrauka

Pažink Visatą! Kiekvieną dieną čia rasi naują mūsų neaprėpiamos Visatos nuotrauką ar piešinį, o kartu ir trumpą profesionalaus astronomo paaiškinimą.

2007 m. sausio 29 d.

Paspaudę ant vaizdo, parsisiųsite didesnio ryškumo kopiją.
Įvertink nuotrauką! Prieš tai įvertinę 67 lankytojai nusprendė - puiki.
Pažymėkite vieną iš penkių:   prasta puiki  

Žalias Saulės blyksnis virš Italijos

Paaiškinimas: Kaip Saulė gali spindėti žaliai? Mokslininkai įrodė, kad tekančios ar besileidžiančios Saulės viršutinis kraštas akimirką gali tapti žalias, spinduliams skrodžiant išgaubtą planetos atmosferą ir lūžtant, nors tokį reiškinį retai pasiseka stebėti. Tarsi prizmė Žemės atmosfera skaido baltą Saulės šviesą į atskiras spalvas: raudona spalva lūžta ir ima skrieti nukrypusi mažesniu, o žalia ir mėlyna – daug didesniu kampu. Giedrame danguje žalią Saulės blyksnį galima stebėti maždaug sekundę, kai mūsų gimtoji žvaigždė kabo prie pat horizonto. Astrofotografui Danilui Pivatui (Danilo Pivato) nuo Autorės (Autore) kalno viršūnės (1850 m virš jūros lygio), Italijoje, pavyko nufotografuoti žaliąjį Saulės kraštą šioje kadrų sekoje virš debesų. Laiko tarpas tarp kadrų: nuo daugiau negu minutės pradžioje, iki vos sekundės, kai jau žalias blyksnis tampa matomas.

Vaizdo autoriai ir aut. teisės: Danilo Pivato (Beyond the Moon)
Teksto autoriai ir aut. teisės: Robert Nemiroff (MTU) ir Jerry Bonnell (USRA)
Tekstas paruoštas pagal svetainę Astronomy Picture of the Day. Straipsnio šaltinis anglų kalba.
Žymimi: ? - puslapiai šioje svetainėje, nuorodomis tekste - Astronomijos enciklopedijos, Astronomijos istorijos ar kitų svetainių puslapiai lietuvių kalba.

Vakar Vakar

Vakar
Saturno palydovo Hiperiono keistieji krateriai. Kas slypi keistųjų Hiperiono kraterių gilumoje? Niekas nežino. Kad tai išsiaiškintų, Kasinio (Cassini) automatinis erdvėlaivis, šiuo metu skriejantis aplink Saturną, dar kartą 2005 m. spalį pralėkė pro pat Saturno...
Rytoj Rytoj

Rytoj
Toro Šalmas pro Kanados-Prancūzijos-Havajų teleskopą. NGC 2359 yra puošnus emisinis ūkas, įspūdingai pramintas Toro Šalmu. (Toras - griaustinio Dievas skandinavų mitologijoje.) Pagal jo sparnuotą išvaizdą šviesusis pavidalas buvo pramintas ir Anties ūku, tačiau jei...
Nori žinoti daugiau?


-
Svetainę redaguoja Indrė. Draugai Kumelė.lt.