ASTRONOMIJA: po nuotrauką kasdien
astronomija
pažink Visatą!
- -
     
yraŠios dienos nuotrauka 
 Geriausiai įvertintos nuotraukos
 Visatos enciklopedija
 

Šios dienos nuotrauka

Pažink Visatą! Kiekvieną dieną čia rasi naują mūsų neaprėpiamos Visatos nuotrauką ar piešinį, o kartu ir trumpą profesionalaus astronomo paaiškinimą.

2007 m. vasario 4 d.

Paspaudę ant vaizdo, parsisiųsite didesnio ryškumo kopiją.
Įvertink nuotrauką! Prieš tai įvertinęs 31 lankytojas nusprendė - puiki.
Pažymėkite vieną iš penkių:   prasta puiki  

Roboto šešėlis Marse

Paaiškinimas: Įsivaizduokite, kad esate Marse ir nuo Jūsų krenta šešėlis... tačiau, ne žmogaus pavidalo. Kas Jūs? Turbūt – robotas marsaeigis „Galimybė“ (Opportunity) nuoroda, šiuo metu keliaujantis po raudonąją planetą. „Galimybė“ ir jos sesuo robotė „Dvasia“ (Spirit) tyrinėja Marsą nuo 2004 m. pradžios. Jie jau padėjo mokslininkams atrasti senovėje buvusio vandens pėdsakų, kvapą gniaužiančius Marso vaizdus siųsdami per milžinišką Saulės sistemos erdvę. Šioje nuotraukoje marsaeigis „Galimybė“ buvo nusisukęs tiesiai nuo Saulės ir žvelgė Ištvermės (Endurance) kraterio link, į po ratais nusidriekusį savo šešėlį. Priekyje – keistojo kraterio dugnas ir šlaitai. Robotai marsaeigiai „Galimybė“ ir „Dvasia“ jau daugiau negu trejus metus tyrinėją Marsą, rasdami vis daugiau vandens buvimo pėdsakų tolimoje planetos praeityje. Marsas – antroji labiausiai gyvybei tinkama planeta po Žemės, kiek yra žinoma iki šių dienų.

Vaizdo autoriai: Mars Exploration Rover Mission, JPL, NASA
Teksto autoriai ir aut. teisės: Robert Nemiroff (MTU) ir Jerry Bonnell (USRA)
Tekstas paruoštas pagal svetainę Astronomy Picture of the Day. Straipsnio šaltinis anglų kalba.
Žymimi: ? - puslapiai šioje svetainėje, nuorodomis tekste - Astronomijos enciklopedijos, Astronomijos istorijos ar kitų svetainių puslapiai lietuvių kalba.

Vakar Vakar

Vakar
Elburso kalnai Mėnulio šviesoje. Sausio 25 d. pusiau priešpilnis Mėnulis švietė šiame pasakiškame vietovaizdyje virš dantytų, snieguotų Elburso (Alborz) kalnų viršūnių šiaurės Irane. Gausybės žvaigždžių nusėtame danguje matyti gelsvoji Betelgeizė ant Oriono peties....
Rytoj Rytoj

Rytoj
Kometa tarp fejerverkų ir žaibų. Kartais įspūdingiausiu reginiu tampa pats dangus. Sausio 26 d. Perto miestelio (Australijoje) gyventojai susirinko pakrantėje grožėtis tolimomis ir artimomis šviesomis padabintu nakties skliautu. Netoliese sproginėjo fejerverkai Australijos dienos proga....
Nori žinoti daugiau?


-
Svetainę redaguoja Indrė. Draugai Kumelė.lt.