ASTRONOMIJA: po nuotrauką kasdien
astronomija
pažink Visatą!
- -
     
yraŠios dienos nuotrauka 
 Geriausiai įvertintos nuotraukos
 Visatos enciklopedija
 

Šios dienos nuotrauka

Pažink Visatą! Kiekvieną dieną čia rasi naują mūsų neaprėpiamos Visatos nuotrauką ar piešinį, o kartu ir trumpą profesionalaus astronomo paaiškinimą.

2007 m. vasario 16 d.

Paspaudę ant vaizdo, parsisiųsite didesnio ryškumo kopiją.
Įvertink nuotrauką! Prieš tai įvertinę 25 lankytojai nusprendė - puiki.
Pažymėkite vieną iš penkių:   prasta puiki  

Polių žiedo galaktika NGC 2685

Paaiškinimas: Astronomai sutaria, kad NGC 2685 yra polių žiedo galaktika – retas galaktikų tipas, kur dalis žvaigždžių, dujų ir dulkių yra susitelkę į žiedą, statmeną plokščiam galaktikos diskui. Toks keistas derinys gali atsirasti plokščiajai galaktikai atsitiktinai užgrobus kitos galaktikos medžiagą ir jos nuolaužas pavertus besisukančiu žiedu. Visgi, atidžiai tyrinėdami NGC 2685, astronomai mano, kad besisukantis žiedas yra išties senas ir patvarus. Įspūdingoje keistosios galaktikos, dar vadinamos Arp 336 arba Sraigės (Helix) galaktika, nuotraukoje gerai matyti galaktikos diską statmenai pervėręs nedidelis žiedas ir kiti galaktikos grobikės kraštų nelygumai. NGC 2685 yra maždaug 50 tūkstančių šviesmečių skersmens ir nutolusi apie 40 milijonų šviesmečių nuo mūsų Grįžulo Ratų žvaigždyne.

Vaizdo autoriai ir aut. teisės: Ken Crawford (Rancho Del Sol Observatory)
Teksto autoriai ir aut. teisės: Robert Nemiroff (MTU) ir Jerry Bonnell (USRA)
Tekstas paruoštas pagal svetainę Astronomy Picture of the Day. Straipsnio šaltinis anglų kalba.
Žymimi: ? - puslapiai šioje svetainėje, nuorodomis tekste - Astronomijos enciklopedijos, Astronomijos istorijos ar kitų svetainių puslapiai lietuvių kalba.

Vakar Vakar

Vakar
Planetiškasis ūkas NGC 2440. Šioje įspūdingoje visatos nuotraukoje planetiškasis ūkas NGC 2440 primena peteliškę. Ūkas atsirado iš medžiagos, kurią nuo savęs nusimetė baltosios nykštukės laikotarpio savo gyvavime sulaukusi mirštanti žvaigždė, buvusi panaši į...
Rytoj Rytoj

Rytoj
Trimatis Eroto vaizdas. Metas išsitraukti raudonus-mėlynus akinius ir žvilgsniu nuskrieti pasigrožėti trimačiu Eroto, asteroido Nr. 433, vaizdu iš už daugiau negu 220 milijonų kilometrų! Trimačio vaizdo akinių kairė akis turi būti raudono...
Nori žinoti daugiau?


-
Svetainę redaguoja Indrė. Draugai Kumelė.lt.