ASTRONOMIJA: po nuotrauką kasdien
astronomija
pažink Visatą!
- -
     
yraŠios dienos nuotrauka 
 Geriausiai įvertintos nuotraukos
 Visatos enciklopedija
 

Šios dienos nuotrauka

Pažink Visatą! Kiekvieną dieną čia rasi naują mūsų neaprėpiamos Visatos nuotrauką ar piešinį, o kartu ir trumpą profesionalaus astronomo paaiškinimą.

2007 m. balandžio 18 d.

Paspaudę ant vaizdo, parsisiųsite didesnio ryškumo kopiją.
Įvertink nuotrauką! Prieš tai įvertinę 46 lankytojai nusprendė - puiki.
Pažymėkite vieną iš penkių:   prasta puiki  

Skersės spiralinė galaktika NGC 1672

Paaiškinimas: Yra daug spiralinių galaktikų su skerse per vidurį. Net mūsų gimtoji Galaktika, manoma, turi nedidelę skersę, kaip ir šioje neseniai iš Hablo (Hubble) kosminio teleskopo gautoje nuotraukoje sustingusi skersės spiralinė galaktika NGC 1672. Čia gerai matyti tamsios dulkių juostos, jauni šviesių žydrų žvaigždžių spiečiai, rausvi švytintys (emisiniai) vandenilio dujų ūkai, ilga šviesi skersė per vidurį ir šviesus veiklus branduolys, kuriame, matyt, karaliauja nepaprastai masyvi juodoji bedugnė. Šviesai tenka maždaug 60 milijonų metų keliauti nuo galaktikos NGC 1672 iki kol pasiekia mus Žemėje. Skersės spiralinė galaktika NGC 1672 yra 75 tūkstančių šviesmečių skersmens, ji šviečia Auksinės Žuvies žvaigždyne. Astronomai tiria šią galaktiką, norėdami geriau suprasti, kaip spiralinių vijų skersė įtakoja galaktikos viduryje esančias žvaigždėdaros lysves.

Vaizdo autoriai: NASA, ESA, Hubble Heritage Team (STScI / AURA) Hubble Heritage (STScI/AURA)
Padėka: L. Jenkins (GSFC/U. Leicester)
Teksto autoriai ir aut. teisės: Robert Nemiroff (MTU) ir Jerry Bonnell (USRA)
Tekstas paruoštas pagal svetainę Astronomy Picture of the Day. Straipsnio šaltinis anglų kalba.
Žymimi: ? - puslapiai šioje svetainėje, nuorodomis tekste - Astronomijos enciklopedijos, Astronomijos istorijos ar kitų svetainių puslapiai lietuvių kalba.

Vakar Vakar

Vakar
Ar garuojančioje planetoje HD 209458b yra vandens?. Planeta HD 209458b garuoja. Ji skrieja taip arti žvaigždės, kad įkaitusi ir išsiplėtusi planetos atmosfera tiesiog išsisklaido kosminėje erdvėje. Kai kurie astronomai, tirdami šią tolimą planetą, mano tarp garuojančių...
Rytoj Rytoj

Rytoj
Kentauro ω (omega). Kentauras yra vienas įspūdingiausių pietų dangaus skliauto žvaigždynų, Lietuvoje matoma tik pati šiaurinė jo dalis. Per šį galiūną driekiasi Paukščių Takas, jame spindi Saulei arčiausia žvaigždė , priklausanti Kentauro...
Nori žinoti daugiau?


-
Svetainę redaguoja Indrė. Draugai Kumelė.lt.