ASTRONOMIJA: po nuotrauką kasdien
astronomija
pažink Visatą!
- -
     
yraŠios dienos nuotrauka 
 Geriausiai įvertintos nuotraukos
 Visatos enciklopedija
 

Šios dienos nuotrauka

Pažink Visatą! Kiekvieną dieną čia rasi naują mūsų neaprėpiamos Visatos nuotrauką ar piešinį, o kartu ir trumpą profesionalaus astronomo paaiškinimą.

2007 m. balandžio 20 d.

Paspaudę ant vaizdo, parsisiųsite didesnio ryškumo kopiją.
Įvertink nuotrauką! Prieš tai įvertinę 28 lankytojai nusprendė - gera.
Pažymėkite vieną iš penkių:   prasta puiki  

Žemė ir Mėnulis Panteone

Paaiškinimas: Ar tai galėtų būti Žemės ir Mėnulio nuotrauka iš kosmoso? Iš pirmo žvilgsnio taip ir atrodo: kraterių nusėtas Mėnulis šalia žydro, į atmosferą susisupusio Žemės skritulio. Tačiau iš tikrųjų tai žvilgsnis į viršų, į senosios visų dievų šventyklos Romoje – Panteono, skliautą. Žydrasis skritulys – tai Žemės dangaus lopinėlis, kuris matyti pro devynių metrų skersmens kiaurymę pačiame kupolo viduryje. Apskrita kiaurymė, vadinama akimi, buvo skirta šviesai patekti į milžiniško pastato vidų. Tarsi Mėnulis atrodo vidinis briaunotas kupolo paviršius, pro akį krentančių spindulių apibrėžtas. Panteono kupolas – tai senųjų Romos architektorių ir inžinierių palikimas. Istorikas Sorenas Dalsgardas (Soeren Dalsgaard) šią daugiaprasmę nuotrauką nufotografavo vasarį. Jis sakė, kad jau beveik du tūkstantmečius Saulės spinduliai miną tą patį kelia Panteono kupolo viduje, kaip ir tikroji Saulė mūsų dangaus skliaute.

Vaizdo autoriai ir aut. teisės: Soeren Dalsgaard
Teksto autoriai ir aut. teisės: Robert Nemiroff (MTU) ir Jerry Bonnell (USRA)
Tekstas paruoštas pagal svetainę Astronomy Picture of the Day. Straipsnio šaltinis anglų kalba.
Žymimi: ? - puslapiai šioje svetainėje, nuorodomis tekste - Astronomijos enciklopedijos, Astronomijos istorijos ar kitų svetainių puslapiai lietuvių kalba.

Vakar Vakar

Vakar
Kentauro ω (omega). Kentauras yra vienas įspūdingiausių pietų dangaus skliauto žvaigždynų, Lietuvoje matoma tik pati šiaurinė jo dalis. Per šį galiūną driekiasi Paukščių Takas, jame spindi Saulei arčiausia žvaigždė , priklausanti Kentauro...
Rytoj Rytoj

Rytoj
Trimatis Marso Veidas. Turėtumėte išsitraukti savo raudonus-mėlynus akinius ir pasigrožėti šiuo išdūlėjusiu stalkalniu Marse. 1976 m. NASA pranešime buvo rašyta, kad ši uola nepaprastai primena žmogaus veidą, todėl ji taip ir liko...
Nori žinoti daugiau?


-
Svetainę redaguoja Indrė. Draugai Kumelė.lt.