ASTRONOMIJA: po nuotrauką kasdien
astronomija
pažink Visatą!
- -
     
yraŠios dienos nuotrauka 
 Geriausiai įvertintos nuotraukos
 Visatos enciklopedija
 

Šios dienos nuotrauka

Pažink Visatą! Kiekvieną dieną čia rasi naują mūsų neaprėpiamos Visatos nuotrauką ar piešinį, o kartu ir trumpą profesionalaus astronomo paaiškinimą.

2007 m. balandžio 24 d.

Paspaudę ant vaizdo, parsisiųsite didesnio ryškumo kopiją.
Įvertink nuotrauką! Prieš tai įvertinę 75 lankytojai nusprendė - gera.
Pažymėkite vieną iš penkių:   prasta puiki  

Trimatis Saulės vaizdas

Paaiškinimas: Kaip atrodo Saulė trijuose erdvės matmenyse? Kad tai sužinotų, NASA mokslininkai paleido į kosmosą du palydovus Stereo, iš kurių galima gauti trimačių Saulės vaizdų, panašiai kaip dvi žmogaus akys atstu viena nuo kitos mato trimačius vaizdus Žemėje. Juk Saulės paviršiaus raštų žmonių akys negali įžiūrėti – ji pernelyg skaisti ir pernelyg toli, o nuotraukose vaizdas tik dviejų matmenų. Trimačiai vaizdai galėtų leisti astronomams naujai patyrinėti greitai kintančios Saulės paviršių, kad geriau suprastų ir galėtų nuspėti tokius reiškinius, kaip vainiko masės čiurkšles ir saulės žybsniai, kurie veikia Žemę, palydovus ir astronautus orbitose aplink Žemę. Čia matote trimatį mūsų gimtosios žvaigždės vaizdą, skaitmeniniu būdu sudėtą į vieną iš dviejų vienu metu fotografuotų nuotraukų iš Stereo A ir Stereo B erdvėlaivių. Tai vienas pirmųjų kada nors fotografuotų trimačių Saulės vaizdų. Norėdami išvysti tikrąjį vaizdą, turėtumėte užsidėti raudonus-mėlynus akinius, kurių viena akis raudono, kita – mėlyno stiklo ar filtro. Vaizdo viršuje net matyti, kaip verdančiame ir kunkuliuojančiame Saulės paviršiuje ištryško didžiulis protuberantas.

Vaizdo autoriai: STEREO Project, NASA
Teksto autoriai ir aut. teisės: Robert Nemiroff (MTU) ir Jerry Bonnell (USRA)
Tekstas paruoštas pagal svetainę Astronomy Picture of the Day. Straipsnio šaltinis anglų kalba.
Žymimi: ? - puslapiai šioje svetainėje, nuorodomis tekste - Astronomijos enciklopedijos, Astronomijos istorijos ar kitų svetainių puslapiai lietuvių kalba.

Vakar Vakar

Vakar
Erdvėlaivis artėja prie kosminės stoties. Pro Tarptautinės kosminės stoties langą atsiveria kvapą gniaužiantys vaizdai. Galima išvysti milžinišką margaspalvę Žemę, begalinį juodą dangų, o kartais net ir stoties aplankyti atskrendantį erdvėlaivį. Taip nutiko ir praeitų...
Rytoj Rytoj

Rytoj
Kilio ūkas pro Hablo teleskopą. Viename šviesiausių Paukščių Tako ruožų yra išsiliejęs ir vienas paslaptingiausių ūkų. Tai didysis Kilio ūkas, žymimas NGC 3372, kuriame yra kintančių plotų ir gausybė masyvių žvaigždžių. Viena iš jų...
Nori žinoti daugiau?


-
Svetainę redaguoja Indrė. Draugai Kumelė.lt.