ASTRONOMIJA: po nuotrauką kasdien
astronomija
pažink Visatą!
- -
     
yraŠios dienos nuotrauka 
 Geriausiai įvertintos nuotraukos
 Visatos enciklopedija
 

Šios dienos nuotrauka

Pažink Visatą! Kiekvieną dieną čia rasi naują mūsų neaprėpiamos Visatos nuotrauką ar piešinį, o kartu ir trumpą profesionalaus astronomo paaiškinimą.

2007 m. gegužės 3 d.

Paspaudę ant vaizdo, parsisiųsite didesnio ryškumo kopiją.
Įvertink nuotrauką! Prieš tai įvertinę 25 lankytojai nusprendė - puiki.
Pažymėkite vieną iš penkių:   prasta puiki  

Mažoji NGC 4449

Paaiškinimas: Kartais atrodo, kad visa garbė tenka didingosioms spiralinėms galaktikoms. Naujai susikūrę, šviesūs, žydri žvaigždžių spiečiai išilgai puošnių, simetriškų spiralinių vijų iš tiesų prikausto dėmesį. Bet mažose netaisyklingose galaktikose, tokiose kaip NGC 4449, taip pat kuriasi žvaigždės. Ši gerai ištirta galaktika yra nutolusi apie 12 milijonų šviesmečių nuo Saulės. Ji dydžiu panaši į mūsiškės Galaktikos palydovę – Didžiojo Magelano Debesies galaktiką, su kuria dažnai lyginama. Čia – puiki spalvota nuotrauka, kurioje geria matyti NGC 4449 skersė, taip pat būdinga Didžiojo Magelano Debesies galaktikai, nusėta jaunų, žydrų žvaigždžių spiečių. Galaktikos apačioje rausvai švyti vandenilio atomų dujos, išduodančios masyvių žvaigždžių gimimo plotus. NGC 4449 priklauso grupei galaktikų Skalikų žvaigždyne. Astronomai mano, kad NGC 444 žvaigždėdarą paveikė sąveika su kaimyninėmis galaktikomis.

Vaizdo autoriai ir aut. teisės: Dietmar Hager
Teksto autoriai ir aut. teisės: Robert Nemiroff (MTU) ir Jerry Bonnell (USRA)
Tekstas paruoštas pagal svetainę Astronomy Picture of the Day. Straipsnio šaltinis anglų kalba.
Žymimi: ? - puslapiai šioje svetainėje, nuorodomis tekste - Astronomijos enciklopedijos, Astronomijos istorijos ar kitų svetainių puslapiai lietuvių kalba.

Vakar Vakar

Vakar
Rytmetys planetoje Glizas 581c. Kaip atrodytų rytmetys užsaulinėje planetoje Glizas 581c (Gliese 581c)? Čai matote vieno dailininko nuomonę. Glizas 581c yra labiausiai į Žemę panaši iš visų iki šiol atrastų planetų už Saulės...
Rytoj Rytoj

Rytoj
Maknoto kometos geležinė uodega. Šių metų pradžioje žėrėjusi Žemės planetos danguje Maknoto (McNaught) kometa čia nufotografuota iš erdvėlaivio Stereo A . Maknoto kometos dujų skraistė (koma) tokia šviesi, kad jos atvaizdas išlaikytoje nuotraukoje...
Nori žinoti daugiau?


-
Svetainę redaguoja Indrė. Draugai Kumelė.lt.