ASTRONOMIJA: po nuotrauką kasdien
astronomija
pažink Visatą!
- -
     
yraŠios dienos nuotrauka 
 Geriausiai įvertintos nuotraukos
 Visatos enciklopedija
 

Šios dienos nuotrauka

Pažink Visatą! Kiekvieną dieną čia rasi naują mūsų neaprėpiamos Visatos nuotrauką ar piešinį, o kartu ir trumpą profesionalaus astronomo paaiškinimą.

2007 m. gegužės 28 d.

Paspaudę ant vaizdo, parsisiųsite didesnio ryškumo kopiją.
Įvertink nuotrauką! Prieš tai įvertinę 37 lankytojai nusprendė - puiki.
Pažymėkite vieną iš penkių:   prasta puiki  

Anga Marse

Paaiškinimas: Marse rasta juodų angų – tokių tamsių, kad viduje nieko neįžiūrėti. Gali būti, kad angos yra įėjimai į požeminius urvus, gal net slepiančius marsiečių gyvybę, jeigu tokios esama. Keistoji kiaurymė šioje nuotraukoje buvo rasta milžiniško Marso ugnikalnio – Arsijos kalno – šlaite. Ši nuotrauka fotografuota prieš tris savaites su Didelės skyros nuotraukų mokslinio eksperimento įranga (HiRISE, High Resolution Imaging Science Experiment) nuoroda, įtaisyta Marso žvalgymo orbitiniame erdvėlaivyje (Mars Reconnaissance Orbiter), šiuo metu sukančiame ratus aplink raudonąją planetą. Pirmosios angos buvo rastos mažesnės skiriamosios gebos nuotraukose iš Marso Odisėjo (Odyssey) erdvėlaivio. Čia matoma paslaptingoji ertmė yra maždaug futbolo stadiono dydžio ir tokia gili, kad joje prasmenga Saulės spinduliai. Tokios angos ir požeminiai urvai gali tapti būsimųjų erdvėlaivių skrydžių, robotų tyrimų pirmuoju tikslu ar net žmonių ateities tarpplanetinių kelionių stotele.

Vaizdo autoriai: NASA, JPL, U. Arizona
Teksto autoriai ir aut. teisės: Robert Nemiroff (MTU) ir Jerry Bonnell (USRA)
Tekstas paruoštas pagal svetainę Astronomy Picture of the Day. Straipsnio šaltinis anglų kalba.
Žymimi: ? - puslapiai šioje svetainėje, nuorodomis tekste - Astronomijos enciklopedijos, Astronomijos istorijos ar kitų svetainių puslapiai lietuvių kalba.

Vakar Vakar

Vakar
Arklio Galva. Vienas lengviausiai atpažįstamų ūkų danguje yra Arklio Galva Šienpjovių (Oriono) žvaigždyne – dalis milžiniško, tamsaus molekulinio debesies . Dar žymimas kaip Barnardas 33 (Barnard 33), neįprasto pavidalo ūkas buvo...
Rytoj Rytoj

Rytoj
Šviesioji galaktika M81 pro Hablo teleskopą. Pro Hablo (Hubble) kosminį teleskopą fotografuotoje įspūdingoje nuotraukoje matyti net atskiros žvaigždės kaimyninėje galaktikoje M81. Tokį pasiekimą galima sulyginti su astronomijos istorijon įrašytais Edvino Hablo (Edwin Hubble) vaizdais, fotografuotais...
Nori žinoti daugiau?


-
Svetainę redaguoja Indrė. Draugai Kumelė.lt.