ASTRONOMIJA: po nuotrauką kasdien
astronomija
pažink Visatą!
- -
     
yraŠios dienos nuotrauka 
 Geriausiai įvertintos nuotraukos
 Visatos enciklopedija
 

Šios dienos nuotrauka

Pažink Visatą! Kiekvieną dieną čia rasi naują mūsų neaprėpiamos Visatos nuotrauką ar piešinį, o kartu ir trumpą profesionalaus astronomo paaiškinimą.

2007 m. birželio 2 d.

Paspaudę ant vaizdo, parsisiųsite didesnio ryškumo kopiją.
Įvertink nuotrauką! Prieš tai įvertinę 47 lankytojai nusprendė - puiki.
Pažymėkite vieną iš penkių:   prasta puiki  

Trimatė pilnatis

Paaiškinimas: Išsitraukite raudonus-mėlynus akinius ir pasigrožėkite šiuo puikiu Mėnulio pilnaties trimačiu vaizdu (anaglifu). Trimatė nuotrauka sukuriama sudėjus du tos pačios vietos vaizdus, fotografuotus iš skirtingų kampų, tarsi matytus atskirai dešine ir kaire akimi. Nors nustebsite, tačiau gauti tokią Mėnulio nuotrauką žemiečiams yra labai paprasta – tereikia trupučio kantrybės. Šiuos vaizdus trimatei nuotraukai fotografas Lorenas Lavederis (Laurent Laveder) darė su dviejų mėnesių pertrauka: 2006 m. lapkritį ir 2007 m. sausį. Skirtingų kampų vaizdus jam gauti padėjo regimasis Mėnulio svyravimas (libracija), kai mūsų planetos palydovas, skriedamas orbita, atsuka ne visada lygiai tą patį paviršiaus plotą.

Vaizdo autoriai ir aut. teisės: Laurent Laveder (PixHeaven.net)
Teksto autoriai ir aut. teisės: Robert Nemiroff (MTU) ir Jerry Bonnell (USRA)
Tekstas paruoštas pagal svetainę Astronomy Picture of the Day. Straipsnio šaltinis anglų kalba.
Žymimi: ? - puslapiai šioje svetainėje, nuorodomis tekste - Astronomijos enciklopedijos, Astronomijos istorijos ar kitų svetainių puslapiai lietuvių kalba.

Vakar Vakar

Vakar
Mesje 65. M65 yra didžiulė puošni spiralinė galaktika. Taip ji vadinama, kadangi 18-ojo amžiaus tyrinėtojo Šarlio Mesje (Charles Messier) sudarytame šviesulių kataloge įrašyta 65-tu numeriu. Ji taip pat yra viena iš...
Rytoj Rytoj

Rytoj
Į Mėnulį nusitaikęs šešėlis. Kodėl kosminės šaudyklės (šatlo) pakilimo dūmų šešėlis turėtų taikytis į Mėnulį? 2001 m. pradžioje, paleidžiant Atlantidos (Atlantis) šaudyklę, atsitiktinai Saulė, Žemė, Mėnulis ir nešančioji raketa atsidūrė tinkamose vietose šiam...
Nori žinoti daugiau?


-
Svetainę redaguoja Indrė. Draugai Kumelė.lt.