ASTRONOMIJA: po nuotrauką kasdien
astronomija
pažink Visatą!
- -
     
yraŠios dienos nuotrauka 
 Geriausiai įvertintos nuotraukos
 Visatos enciklopedija
 

Šios dienos nuotrauka

Pažink Visatą! Kiekvieną dieną čia rasi naują mūsų neaprėpiamos Visatos nuotrauką ar piešinį, o kartu ir trumpą profesionalaus astronomo paaiškinimą.

2007 m. birželio 3 d.

Paspaudę ant vaizdo, parsisiųsite didesnio ryškumo kopiją.
Įvertink nuotrauką! Prieš tai įvertinę 78 lankytojai nusprendė - puiki.
Pažymėkite vieną iš penkių:   prasta puiki  

Į Mėnulį nusitaikęs šešėlis

Paaiškinimas: Kodėl kosminės šaudyklės (šatlo) pakilimo dūmų šešėlis turėtų taikytis į Mėnulį? 2001 m. pradžioje, paleidžiant Atlantidos (Atlantis) šaudyklę, atsitiktinai Saulė, Žemė, Mėnulis ir nešančioji raketa atsidūrė tinkamose vietose šiam neįprastam vaizdui nufotografuoti. O tai nėra taip paprasta. Visų pirma kosminės šaudyklės palikti dūmai ilgą šešėlį žemyn meta tik per saulėlydį arba saulėtekį. Ilgiausias šešėlis, nusitęsęs iki pat horizonto, būna ką tik Saulei nusileidus. Galų gale tik per pilnatį Saulė ir Mėnulis būna skirtingose Žemės planetos dangaus pusėse. Tuomet, ką tik po saulėlydžio, Saulė atsiduria šiek tik žemiau horizonto, o Mėnulis – šiek tiek aukščiau, lygiai priešingoje pusėje. Todėl tąkart, kai Atlantida pakilo Saulei nusileidus, kosminės šaudyklės išmestų dūmų šešėlis nusidriekė tolyn nuo skaisčiosios žvaigždės iki pat kitos horizonto pusės ir atsitiktinai nusitaikė į Mėnulio pilnatį.

Vaizdo autoriai: Pat McCracken, NASA
Teksto autoriai ir aut. teisės: Robert Nemiroff (MTU) ir Jerry Bonnell (USRA)
Tekstas paruoštas pagal svetainę Astronomy Picture of the Day. Straipsnio šaltinis anglų kalba.
Žymimi: ? - puslapiai šioje svetainėje, nuorodomis tekste - Astronomijos enciklopedijos, Astronomijos istorijos ar kitų svetainių puslapiai lietuvių kalba.

Vakar Vakar

Vakar
Trimatė pilnatis. Išsitraukite raudonus-mėlynus akinius ir pasigrožėkite šiuo puikiu Mėnulio pilnaties trimačiu vaizdu (anaglifu). Trimatė nuotrauka sukuriama sudėjus du tos pačios vietos vaizdus, fotografuotus iš skirtingų kampų, tarsi matytus atskirai dešine...
Rytoj Rytoj

Rytoj
Saulė toliausiai nuo mūsų. Kada metuose Saulė būna labiausiai nutolusi nuo Žemės? Kaip tik taip atsitiko šį savaitgalį. Nors dažniausiai žmonės mano, kad Saulė toliausiai nuo mūsų skrieja žiemą, kada šalta, tačiau iš...
Nori žinoti daugiau?


-
Svetainę redaguoja Indrė. Draugai Kumelė.lt.