ASTRONOMIJA: po nuotrauką kasdien
astronomija
pažink Visatą!
- -
     
yraŠios dienos nuotrauka 
 Geriausiai įvertintos nuotraukos
 Visatos enciklopedija
 

Šios dienos nuotrauka

Pažink Visatą! Kiekvieną dieną čia rasi naują mūsų neaprėpiamos Visatos nuotrauką ar piešinį, o kartu ir trumpą profesionalaus astronomo paaiškinimą.

2007 m. liepos 10 d.

Paspaudę ant vaizdo, parsisiųsite didesnio ryškumo kopiją.
Įvertink nuotrauką! Prieš tai įvertinę 69 lankytojai nusprendė - puiki.
Pažymėkite vieną iš penkių:   prasta puiki  

Mažoji galaktikėlė NGC 4449 iš arti

Paaiškinimas: Daugiausia garbės paprastai susilaukia didžiosios spiralinės galaktikos. Simetriškai nusidriekusios puošnios spiralinės vijos, nusagstytos jaunų, šviesių žydrųjų žvaigždžių spiečių išties traukia žvilgsnį. Tačiau mažytėse netaisyklingosiose galaktikėlėse, tokiose kaip NGC 4449, kuri nuo mūsų nutolusi apie 12 milijonų šviesmečių, taip pat gimsta žvaigždės. Ir iš tiesų aiškioje nuotraukoje pro Hablo (Hubble) kosminį teleskopą iš arti matyti gausybė rausvų žvaigždėdaros sričių ir jaunų žydrųjų žvaigždžių spiečių, šioje daug tyrinėtoje galaktikėlėje. Tarsi nedidukė sala Visatoje, mažiau negu 20 tūkstančių šviesmečių skersmens galaktika dydžiu panaši ir dėl to dažnai lyginama su mūsų gimtosios Galaktikos palydove – Didžiojo Magelano Debesies galaktika. NGC 4449 priklauso galaktikų grupei, nuo Žemės matomai Skalikų žvaigždyno plotuose.

Vaizdo autoriai: NASA, ESA, A. Aloisi (STScI / ESA), Hubble Heritage (STScI / AURA) – ESA/Hubble Collaboration
Teksto autoriai ir aut. teisės: Robert Nemiroff (MTU) ir Jerry Bonnell (USRA)
Tekstas paruoštas pagal svetainę Astronomy Picture of the Day. Straipsnio šaltinis anglų kalba.
Žymimi: ? - puslapiai šioje svetainėje, nuorodomis tekste - Astronomijos enciklopedijos, Astronomijos istorijos ar kitų svetainių puslapiai lietuvių kalba.

Vakar Vakar

Vakar
Saulė toliausiai nuo mūsų. Kada metuose Saulė būna labiausiai nutolusi nuo Žemės? Kaip tik taip atsitiko šį savaitgalį. Nors dažniausiai žmonės mano, kad Saulė toliausiai nuo mūsų skrieja žiemą, kada šalta, tačiau iš...
Rytoj Rytoj

Rytoj
Tamsioji pilnatis. Šviečianti Mėnulio pilnatis žemiečiams šį pirmadienį atrodys ne tokia. Šis vaizdas tarsi mozaika buvo sudėtas iš 18 skaitmeninių nuotraukų, fotografuotų praėjus vos septynioms valandoms nuo tos akimirkos, kai...
Nori žinoti daugiau?


-
Svetainę redaguoja Indrė. Draugai Kumelė.lt.