ASTRONOMIJA: po nuotrauką kasdien
astronomija
pažink Visatą!
- -
     
yraŠios dienos nuotrauka 
 Geriausiai įvertintos nuotraukos
 Visatos enciklopedija
 

Šios dienos nuotrauka

Pažink Visatą! Kiekvieną dieną čia rasi naują mūsų neaprėpiamos Visatos nuotrauką ar piešinį, o kartu ir trumpą profesionalaus astronomo paaiškinimą.

2007 m. liepos 30 d.

Paspaudę ant vaizdo, parsisiųsite didesnio ryškumo kopiją.
Įvertink nuotrauką! Prieš tai įvertinę 74 lankytojai nusprendė - puiki.
Pažymėkite vieną iš penkių:   prasta puiki  

Keturios HD 98800 saulės

Paaiškinimas: Kaip atrodytų dangus, jeigu jame šviestų keturios saulės? Toks dangus supa HD 98800 planetas – žinoma, jeigu tokių yra. HD 98800 yra daugianarė žvaigždžių sistema maždaug už 150 šviesmečių nuo Žemės, žemiečių Galaktikos dalyje. Astronomai jau daug metų žino, kad HD 98800 yra pora dvinarių žvaigždžių, o vieną jų porą supa dulkių diskas. Žvaigždžių poros viena nuo kitos nutolusios maždaug 50 astronominių vienetų – šiek tiek daugiau, negu nuo Saulės nuskriejęs Plutonas. Tačiau neseniai gauti infraraudonųjų spindulių duomenys iš Spitzerio (Spitzer) kosminio teleskopo, besisukančio aplink mūsų planetą, rodo, kad dulkių diske gali būti plyšių, kuriuos tikėtina iššlavė viduje skriejančios planetos. Jeigu taip, viena iš planetų matyt sukasi panašiu atstumu, kaip Marsas aplink mūsų gimtąją žvaigždę. Čia matote dailininko nupieštą spėjamą HD 98800 vaizdą iš arti.

Vaizdo autoriai: NASA/JPL-Caltech / T. Pyle (SSC)
Teksto autoriai ir aut. teisės: Robert Nemiroff (MTU) ir Jerry Bonnell (USRA)
Tekstas paruoštas pagal svetainę Astronomy Picture of the Day. Straipsnio šaltinis anglų kalba.
Žymimi: ? - puslapiai šioje svetainėje, nuorodomis tekste - Astronomijos enciklopedijos, Astronomijos istorijos ar kitų svetainių puslapiai lietuvių kalba.

Vakar Vakar

Vakar
Kentauro A centre. Aktyviosios galaktikos Kentauro A centrinę sritį supa pasakiškas kratinys, kuriame maišosi jauni žydrų žvaigždžių spiečiai, milžiniški švytinčių dujų debesys ir akį rėžiančios tamsios dulkių juostos. Šis...
Rytoj Rytoj

Rytoj
Lazeris nusitaikęs į Galaktikos centrą. Kodėl žmonės nukreipė galingą lazerį į mūsų Galaktikos centrą? Laimei, tai ne Galaktikos karo pradžia, o tik astronomai, kurie dirba su Didžiuoju teleskopu (Very Large Telescope, VLT) Čilėje ir...
Nori žinoti daugiau?


-
Svetainę redaguoja Indrė. Draugai Kumelė.lt.