ASTRONOMIJA: po nuotrauką kasdien
astronomija
pažink Visatą!
- -
     
yraŠios dienos nuotrauka 
 Geriausiai įvertintos nuotraukos
 Visatos enciklopedija
 

Šios dienos nuotrauka

Pažink Visatą! Kiekvieną dieną čia rasi naują mūsų neaprėpiamos Visatos nuotrauką ar piešinį, o kartu ir trumpą profesionalaus astronomo paaiškinimą.

2007 m. rugpjūčio 1 d.

Paspaudę ant vaizdo, parsisiųsite didesnio ryškumo kopiją.
Įvertink nuotrauką! Prieš tai įvertinę 27 lankytojai nusprendė - puiki.
Pažymėkite vieną iš penkių:   prasta puiki  

Neįprasti Saturno Dionės krateriai

Paaiškinimas: Kodėl viena Dionės pusė daugiau nusėta krateriais, negu kita? Dionė aplink Saturną skrieja atsukusi visada tą pačią pusę. Panašiai dangumi aplink Žemę rieda ir mūsų Mėnulis. Dionė skinasi kelią orbita vieną pusrutulį atsukusi į priekį, kitą – į nugarą, tad didžioji dauguma smūgių turėtų tekti kosminio kūno priekiui. Tačiau Dionės priekinė pusė yra mažiau kraterėta, negu nugarinė! Galima būtų paaiškinti tuo, kad kai kurių iš smūgių būta tokių galingų, jog jie apsukę palydovą ir ta pusė, kuriai jų tekdavo daugiausia, tapo nugarine, kol palydovas nustojo sukęsis aplink savo ašį ir vėl sukibo su žieduotąja planeta. Čia matote Dionės nuotrauką, kurios viršuje – kraterėtoji palydovo pusė.

Vaizdo autoriai: Cassini Imaging Team, SSI, JPL, ESA, NASA
Teksto autoriai ir aut. teisės: Robert Nemiroff (MTU) ir Jerry Bonnell (USRA)
Tekstas paruoštas pagal svetainę Astronomy Picture of the Day. Straipsnio šaltinis anglų kalba.
Žymimi: ? - puslapiai šioje svetainėje, nuorodomis tekste - Astronomijos enciklopedijos, Astronomijos istorijos ar kitų svetainių puslapiai lietuvių kalba.

Vakar Vakar

Vakar
Lazeris nusitaikęs į Galaktikos centrą. Kodėl žmonės nukreipė galingą lazerį į mūsų Galaktikos centrą? Laimei, tai ne Galaktikos karo pradžia, o tik astronomai, kurie dirba su Didžiuoju teleskopu (Very Large Telescope, VLT) Čilėje ir...
Rytoj Rytoj

Rytoj
Juodosios Akies galaktika M64. Ši šviesi ir puošni spiralinė galaktika Mesje 64 (Messier 64, M64) kartais dar yra vadinama Juodosios Akies galaktika. M64 yra už maždaug 17 milijonų šviesmečių šiaurės skliauto Berenikės Garbanų...
Nori žinoti daugiau?


-
Svetainę redaguoja Indrė. Draugai Kumelė.lt.