ASTRONOMIJA: po nuotrauką kasdien
astronomija
pažink Visatą!
- -
     
yraŠios dienos nuotrauka 
 Geriausiai įvertintos nuotraukos
 Visatos enciklopedija
 

Šios dienos nuotrauka

Pažink Visatą! Kiekvieną dieną čia rasi naują mūsų neaprėpiamos Visatos nuotrauką ar piešinį, o kartu ir trumpą profesionalaus astronomo paaiškinimą.

2007 m. rugpjūčio 22 d.

Paspaudę ant vaizdo, parsisiųsite didesnio ryškumo kopiją.
Įvertink nuotrauką! Prieš tai įvertinę 68 lankytojai nusprendė - puiki.
Pažymėkite vieną iš penkių:   prasta puiki  

Tarantulo ūkas

Paaiškinimas: Didžiausia ir audringiausia visoje Vietinėje galaktikų grupėje iki šiol rasta žvaigždėdaros sritis plyti kaimyninėje Didžiojo Magelano Debesies galaktikoje nuoroda . Jeigu ji – Tarantulo ūkas, dar žymimas Auksinės Žuvies 30 nuoroda – būtų nuo mūsų nutolusi tik tiek, kiek mūsų galaktikos žvaigždėdaros žaizdras Oriono ūkas nuoroda – užimtų pusę dangaus. Raudonos ir rožinės dujos rodo ten esant masyviam emisiniam ūkui, nors yra ir supernovų liekanų nuoroda ir tamsių molekulinių debesų nuoroda. Šviesus žvaigždžių mazgas viduryje žymimas R136 nuoroda – jame gausybė masyviausių, karščiausių ir šviesiausių žvaigždžių iš visų astronomams žinomų. Ši nuotrauka, fotografuota su plačiakampe kamera (Wide Field Imager) Europos pietinėje observatorijoje, yra vienas smulkiausių šio milžiniško žvaigždėdaros ploto vaizdų. Observatorijos darbuotojai pasistengė, kad galėtumėte nukeliauti ir į nuotraukos vidų – spauskite nuorodą.

Vaizdo autoriai ir aut. teisės: WFI, MPG/ESO 2.2-m Telescope, La Silla, ESO
Teksto autoriai ir aut. teisės: Robert Nemiroff (MTU) ir Jerry Bonnell (USRA)
Tekstas paruoštas pagal svetainę Astronomy Picture of the Day. Straipsnio šaltinis anglų kalba.
Žymimi: ? - puslapiai šioje svetainėje, nuorodomis tekste - Astronomijos enciklopedijos, Astronomijos istorijos ar kitų svetainių puslapiai lietuvių kalba.

Vakar Vakar

Vakar
Raudonas kupolas po Grįžulo Ratais. Kodėl observatorijos teleskopo kupolas atrodo peršviečiamas ir raudonas? Kol astronomai ruošėsi tyrinėti mažus naktinio dangaus lopinėlius su vienu iš Etskorno (Etscorn) observatorijos teleskopų Naujosios Meksikos technikos universitete (New Mexico...
Rytoj Rytoj

Rytoj
Mėnulio užtemimas virš Kalamalkos ežero. Ši Mėnulio vaizdų seka buvo fotografuota rugpjūčio 28 d. virš Kalamalkos (Kalamalka) ežero šalia šviesų padabinto Koldstrymo (Coldstream) miestelio Britų Kolumbijoje, vakarinėje Kanadoje. Mėnulį fotografavo kas 4 minutes, kol...
Nori žinoti daugiau?


-
Svetainę redaguoja Indrė. Draugai Kumelė.lt.