ASTRONOMIJA: po nuotrauką kasdien
astronomija
pažink Visatą!
- -
     
yraŠios dienos nuotrauka 
 Geriausiai įvertintos nuotraukos
 Visatos enciklopedija
 

Šios dienos nuotrauka

Pažink Visatą! Kiekvieną dieną čia rasi naują mūsų neaprėpiamos Visatos nuotrauką ar piešinį, o kartu ir trumpą profesionalaus astronomo paaiškinimą.

2007 m. rugsėjo 2 d.

Paspaudę ant vaizdo, parsisiųsite didesnio ryškumo kopiją.
Įvertink nuotrauką! Prieš tai įvertinę 27 lankytojai nusprendė - puiki.
Pažymėkite vieną iš penkių:   prasta puiki  

Lunacija

Paaiškinimas: Kiekvieną naktį Mėnulis mainosi. Šioje kadrų sekoje matyti, kaip jis keičiasi per visą lunaciją – laiką tarp dviejų Mėnulio jaunačių. Kai mūsų planetos palydovas skrieja aplink Žemę, mums matosi iš pradžių vis daugiau, o po to vis mažiau Saulės apšviesto Mėnulio pusrutulio. Mėnulis į mūsų planeta visada yra atsukęs tą pačią pusę. Tačiau atkreipkite dėmesį, kad regimasis Žemės palydovo dydis visgi nežymiai kinta. Skriedamas elipsine orbita Mėnulis dar ir šiek tiek svyruoja į šalis – tai vadinama libracija nuoroda. Visos lunacijos metu Saulės spinduliai skirtingu kampu atsispindi nuo paviršiaus, todėl Mėnulio jūras ir kalnus apšviečia kasnakt vis kitaip. Visa lunacija trunka apie 29,5 dienas – beveik mėnesį. Paspaudę ant nuotraukos išvysite lunacijos vaizdų seką (gif failą).

Vaizdo autoriai ir aut. teisės: António Cidadão
Teksto autoriai ir aut. teisės: Robert Nemiroff (MTU) ir Jerry Bonnell (USRA)
Tekstas paruoštas pagal svetainę Astronomy Picture of the Day. Straipsnio šaltinis anglų kalba.
Žymimi: ? - puslapiai šioje svetainėje, nuorodomis tekste - Astronomijos enciklopedijos, Astronomijos istorijos ar kitų svetainių puslapiai lietuvių kalba.

Vakar Vakar

Vakar
Mėnulio užtemimas virš Kalamalkos ežero. Ši Mėnulio vaizdų seka buvo fotografuota rugpjūčio 28 d. virš Kalamalkos (Kalamalka) ežero šalia šviesų padabinto Koldstrymo (Coldstream) miestelio Britų Kolumbijoje, vakarinėje Kanadoje. Mėnulį fotografavo kas 4 minutes, kol...
Rytoj Rytoj

Rytoj
Spalvotieji Gyvatnešio ϱ debesys. Daug įspūdingų Gyvatnešio ϱ (ro) debesų spalvų rodo jame vykstančius procesus. Žydros sritys atsiranda daugiausia dėl šviesos atspindėjimo, kadangi žydrieji Gyvatnešio ϱ žvaigždės ir kaimyninių žvaigždžių spinduliai šioje ūko...
Nori žinoti daugiau?


-
Svetainę redaguoja Indrė. Draugai Kumelė.lt.