ASTRONOMIJA: po nuotrauką kasdien
astronomija
pažink Visatą!
- -
     
yraŠios dienos nuotrauka 
 Geriausiai įvertintos nuotraukos
 Visatos enciklopedija
 

Šios dienos nuotrauka

Pažink Visatą! Kiekvieną dieną čia rasi naują mūsų neaprėpiamos Visatos nuotrauką ar piešinį, o kartu ir trumpą profesionalaus astronomo paaiškinimą.

2007 m. rugsėjo 4 d.

Paspaudę ant vaizdo, parsisiųsite didesnio ryškumo kopiją.
Įvertink nuotrauką! Prieš tai įvertinę 32 lankytojai nusprendė - puiki.
Pažymėkite vieną iš penkių:   prasta puiki  

Takas Viktorijos kraterio vidun

Paaiškinimas: Kas yra Viktorijos kraterio viduje? Dabar, kai nusėdo dulkės – kurias sukėlė smėlio audros, sustabdžiusios marsaeigius – užduotis tapo aiški. Dar praeitą mėnesį marsaeigis „Galimybė“ (Opportunity) buvo atriedėjęs prie Viktorijos kraterio pakraščių ir pasiruošęs leistis žemyn, kai netikėtai užklupo smėlio audros. Ši nuotrauka fotografuota praeitą savaitę, „Galimybei“ užsiropštus ant, tikėtina, įveikiamo šlaito, vedančio į 750 metrų skersmens smūginės daubos vidų. Viktorijos krateris yra didžiausias iš visų, kuriuos marsaeigiai yra aplankę savo kelionėse. Daubos šlaituose gali būti užuominų apie Marso paviršių iki didžiojo smūgio, išduobusio Viktorijos kraterį.

Vaizdo autoriai: Mars Exploration Rover Mission, Cornell, JPL, NASA
Padėka: Eduardo Tesheiner
Teksto autoriai ir aut. teisės: Robert Nemiroff (MTU) ir Jerry Bonnell (USRA)
Tekstas paruoštas pagal svetainę Astronomy Picture of the Day. Straipsnio šaltinis anglų kalba.
Žymimi: ? - puslapiai šioje svetainėje, nuorodomis tekste - Astronomijos enciklopedijos, Astronomijos istorijos ar kitų svetainių puslapiai lietuvių kalba.

Vakar Vakar

Vakar
Spalvotieji Gyvatnešio ϱ debesys. Daug įspūdingų Gyvatnešio ϱ (ro) debesų spalvų rodo jame vykstančius procesus. Žydros sritys atsiranda daugiausia dėl šviesos atspindėjimo, kadangi žydrieji Gyvatnešio ϱ žvaigždės ir kaimyninių žvaigždžių spinduliai šioje ūko...
Rytoj Rytoj

Rytoj
Aurigidai iš 14 kilometrų aukščio. Rugsėjo 1 d. danguje ėmė lyti aurigidais, patvirtinusiais astronomų pranašystę apie šio retai stebimo meteorų lietaus protrūkį. Jį išpranašavo Piteris Dženiskensas (Peter Jenniskens) iš SETI instituto Kalifornijoje (JAV), Eskas...
Nori žinoti daugiau?


-
Svetainę redaguoja Indrė. Draugai Kumelė.lt.